• Masáž hrádze a jemne špinenie

    Dobrý deň pán doktor.
    Som v 34+2tt tehotenstva a začala som s masážou hrádze. Pri prvej masáži (cca 8-10min) sa objavilo mierne špinenie. Masáž som robila podľa návodu, nebolo to bolestivé, len som cítila diskomfort. Je takéto mierne špinenie normálne alebo mám sa obrátiť k lekárovi? Môžem aj naďalej pokračovať s masážou alebo je lepšie prestať? Nemôže to spustiť predčasný pôrod?
    Dakujem za Vašu odpoved.

    Dobrý deň, špinenie sa po masáži hrádze, rovnako tak aj po cvičení s Aniballom (s ktorým sa odporúča začať cvičiť po ukončenom 36. týždni tehotenstva) môže vyskytovať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, ani k intenzite, či miere zašpinenia, ani k príčine zašpinenia, ani k ďalším okolnostiam. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne nemocničné zariadenie, kde plánujete rodiť.