• otazka

    , Autor: katarina26

    Dobry den dakujem,za odpoved...repik sa da kupit v lekarni? a nie je lepsi harnacek? Rodila som druhy krat spontanne na vyvolavacku 7dni po termine bez epi , porod trval od zaciatku kontrakcii 3,5h..po narodeni malej nastali kopmlikacie,potrhala som sa vnutri( neviem ci to bolo tym ze malo babatko vacsiu hlavicku) a nasledne stratila cca 600ml krvi,co mi ju museli nahradit v transfuziach v 4davkach...nastastie vsetko dobre dopadlo...dcerka mala vahu 3750g, ma uzivat prepart zelezo ferro folgama,ale zapeka ma,mam zapchu,poradte co na nu ? dakujem za skoru odpoved

    Dobrý deň,
    obe bylinky su výborné, s repíkom mám však osobne lepšie skúsenosti, harmanček je skôr ideálny na dýchacie cesty. Doporučila by som skontrolovať krvný obraz cestou obvodného lekára či je ešte nutné železo užívať. Všetky preparáty spôsobujú viac či menej zápchu, preto by som v provom rade overila aké su hodnoty vášho hemoglobínu. Stolicu upravte stravou, viac tekutín, vlákniny, ovocia, celozrných prípravkou, dostatok pohybu a podobne.