• Streptokok

    , Autor: marita27

    Dobrý deň, som v 39 týždni a vyšetrenie u gynekológa mi potvrdilo streptokoka. Doktor mi povedal, že kvôli tomu mi budú 4 hodiny pred pôrodom podané antibiotiká do žili, aby bábätko pri prechode pôrodnými cestami nedostalo zápal pľúc. Mám však obavy, čo ak mi to nestihnú pichnúť v čase, po prípade to nezaberie a bábätko to predsa len dostane. Nebola by v tomto prípade lepšia a bezpečnejšia sekcia? Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    určite nie! Vo väčšine prípadov sa to stihne, a ak by sa aj nestihlo ide o prevenciu. Chápem však vaše obavy ale v tomto prípade sú neopodstatnené, ak by sa nestihli podať antibiotiká vám podajú sa potom priamo dieťatku.