• Streptokoka v tehotenstve

    , Autor: Seky4

    Dobrý deň, chcem sa spýtať pri prvom tehotenstve som mala streptokoka,kvôli ktorému mi dávali počas pôrodu ATB, je možné aby pri druhom tehotenstve už nebol, po vytere som negatívna. Je možné že sa ešte objaví v posledných týždňoch som v 31tt. Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, ak bude posledný z výterov z pošvy negatívny v zmysle prítomnosti Streptococcus agalactiae, a teda počas celého tehotenstva bol výsledok negatívny, nebude potrebné podávať antibiotiká počas pôrodu.