• Pichanie

    Dobrý večer. Užívam hormonálnu antikoncepciu, mám veľmi veľa cýst na vaječníkoch. Prosím vás pichanie v podbrušku a na stranách môže znamenať prasknutie cysty? Alebo tehotentvo? Popri antikoncepcii používame aj kondóm. Myslím si, že som dostatočne chránená. Ďakujem

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie môžete praktizovať pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy a budete chránená. Aj však budete pokojnejšia a kondóm Vám nevadí, môžete používať aj ten. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, takže neprebiehajú cyklické zmeny na vaječníkoch. Občasné pichnutie v podbrušku sa môže vyskytovať, príčin však môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.