• chránený styk

    Dobrý večer. Pán doktor chcela by som sa Vás opýtať. Mám nepravidelný menštruačný cyklus. Pohybuje sa mi to od 28-38 dní, niekedy aj viac, preto je ťažko určiť kedy mám plodné dni a kedy nie. Styk som mala chránený kondómom a to prvý deň a druhý deň po skončení menštruácie, no dnes je to päť dní od skončenia a mám pichanie v podbrušku sem tam, neviem už či som naivná alebo potrebujem len ukľudniť. Je tu šanca otehotnenia? Mohla som mať hneď vtedy plodné dni? (Styk bol s prezervatívom a vyvrcholenie mimo tela, vzhľadom na to že mi minulý mesiac vyšiel falosne pozitívny test tsk to boli pre mňa riadne stresy, preto sa radšej pýtam)
    Ďakujem

    Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Ak používate kondóm a nedôjde k jeho mechanickému porušeniu, tehotenstvo je prakticky vylúčené. Ak máte nepravidelný menštruačný cyklus a uvažujete nad jeho spravidelnením, pouvažoval by som o nasadení hormonálnej antikoncepcie, ktorá Vám cyklus upraví a zároveň budete chránená pred otehotnením a nebude potrebné používať kondóm. Prekonzultujte to s Vašim obvodným gynekológom.