• Môžem otehotnieť?

    Dobrý deň, mala som v 6 DC nechránený styk, ovulaciu som zvykla mať okolo 14 dňa, niekedy aj neskôr. Aká je šanca , že otehotniem? Dieťa mať nechcem zatiaľ .

    Dobrý deň, vo všeobecnosti platí, že za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá, preto je vhodné používať niektorú z foriem antikoncepcie. Ak máte ovuláciu pravidelnú, tak za týchto okolností je pravdepodobnosť menšia, no určite nie nulová. Odsledujte si to. Odporúčam riešiť s Vašim obvodným gynekológom nejakú z foriem hormonálnej antikoncepcie.