Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Môžem otehotnieť?

  , Autor: Keli

  Dobrý deň, mala som pohlavný styk s priateľom 3 dni pred menštruáciou mali sme aj ochranu a nespravil sa do mna ale menštruácia mi 2 dni mešká je možnosť otehotnieť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.

Podobné otázky

 • Mokré nohavičky

  , Autor: Lucik...

  Zdravím, chcela by som sa opýtať aký by mal byť výtok v čase ovulacie a plodnych dní?
  Včera som mala 16.deň cyklu, cyklus mi trvá cca 30 dní, beriem Duphaston 3 mesiac pretože som mala 47 dňové cykly. Appka mi ukazuje že ovulaciu by som mala mať zajtra ale neriadim sa tým. Včera sa mi pár hodín počas dňa objavilo príliš veľa mokreho výtoku na nohavickach, akoby až príliš mokrá som dole bola. Ale trvalo to len pár hodín. Mala som nechránených pár zasunutí s priateľom včera v tom čase ale nespravil sa do mňa ani nič podobne, mohla tam byť predejakulačná tekutina. Potom aj dnes som mala už len také biele prischnuté fliačky ako mám často na nohavickach.
  Myslíte si že to bola ovulacia? Môžem otehotnieť? Čo si o tom myslíte?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa nedá vylúčiť. Nemusí pritom dôjsť k ejakulácii a nemusí to byť ani v čase očakávanej ovulácie. Pár dní pred ovuláciou je výtok úplne sklovitý a takmer vodnatý. Počas ovulácie výtok pripomína vaječný bielok, je priesvitný a ťahavý.

 • otehotnenie a predejakulačná tekutina

  , Autor: vikinka1246

  Prajem pekný deň. S priateľom sme sa trošku túlili a došlo aj na prstovanie. Na povrch jeho penisu sa dostavila predejakulačná tekutina a ja som mu ho honila. Potom som sa začala prstovať (teda tekutina bola na mojich prstoch). Môžem otehotnieť? Mám 16

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  áno, tekutiny obsahujú sporadicky i spermie
  s pozdravom