• zápaly

    , Autor: martina1233

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať, či môže zápal obličiek spôsobiť nejaké komplikácie aj v oblasti ženských orgánov nakoľko som taký zápal prekonala v mojich 19 rokoch. Najprv som asi prekonala zápal močového mechúra a potom mi to postihlo aj obličky, dlhšie niekoľko mesiacov som mala bolesti v oblasti ladvín, neskôr som dostala už 40 stupňove teploty šla som na pohotovosť pričom som absolvovala chirugické vyšetrenie tam to bolo v poriadku, gynekologické vraj tiež v poriadku a urologické, kde som mala v moči v krvi na 3 krížiky, ale keď mi robil doktor últrazvuk obličiek žiadny zápal vidieť nebolo, ale výsledok znel akútna pyelonefritída, tak som bola v nemocnici 5 dní a teplotu som na druhý deň nemala antibiotika mi zabrali, neskôr som brala ešte 2 druhy antibiotik, bola som aj na vyšetrenie či mi to nezanechalo nejaké jazvy na obličkách všetko v poriadku. Preto sa chcem opýtať môže mi takýto zápal akútný spôsobiť nejaké poškodenie vaječníkov, alebo vajičkovodov??. A ešte jedná otázka už nieľkoľko rokov trpím zápalom krčných mandlí nemám odvahu dať si ich von môže tak isto byť nejaké riziko prenesania zápalu na ženské orgány??? Ďakujem

    Dobrý deň,
    spomínané zápaly nijakým spôsobom nespôsobia poškodenie ženských pohlavných orgánov, na druhej strane by bolo ideálne vylúčiť prítomnosť Chlamýdií, Mykoplazma a Ureaplazma, ide o baktérie, ktoré nepozorovane môžu spôsobiť až nepriechodnosť vajcovodov. Infekcia je väčšinou bezpríznaková, a teda dlhodobo pretrvávajú.