• Gardnerella vaginalis a Staphylococcus epidermis v moč.rúre

    Dobrý den, v july som brala Macmiror 500 (vag. Tablety) kvoli Acibetobacteru a Enterococcus faecalis v pošve. Následne stery z pošvy v poriadku, pociťovala
    Som však ešte mierne pálenie pri močení (ine priznaky a bolesti nemam). Zápal moč. Ciest z moču indikovany nebol. Išla som k urologovi, kde mi zo steru z močovej trubice vyšla Gardnerella vaginalis a Staphylococcus epidermis. Urolog povedal, že je to v poriadku. Avsak v pomerne vela zdrojoch čitam, že Gardnerella v moč. Trubici sposobuje podobne ako E.Coli zápaly a dokonca spominanu E.Coli môže aktivovať. Práve E.coli v moči som mala 2x v aprili a maji pri zapale moč. Ciest. Aky je Váš nazor prosim, je Gardnerella a Staphylococcus v moč. Rure v poriadku, alebo by to chcelo preliečenie? Ďakujem krasne

    Dobrý deň, Staphylococcus epidermidis je neškodná baktéria, ktorá sa vyskytuje na všetkých slizniciach, ako aj na koži. Ťažkosti Vám určite nerobí. Čo sa týka Gardnerely vaginalis, tá sa normálne vyskytuje v istom množstve. Ak však dôjde k jej premnoženiu, vzniká tzv. bakteriálna vaginóza, teda porucha rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Ak nemáte momentálne ťažkosti, ani s močovými cestami, ani v pošve, aplikujte si dlhodobo vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním. V prípade objavenia ťažkostí Vám vie byť predpísaný Macmiror alebo Entizol na preliečenie Gardnerella vaginalis, no opäť sa vrátim k vhodnosti pravidelnej aplikácii vaginálnych probiotík.