• info

    Dobry vecer,chcela by som sa spytat,ci zdravotne poistovne preplacaju lekarom v ramci preventivnej prehliadky aj uzv vysetrenie maternice.Ja som si za toto uzv vysetrenie musela zaplatit...dakujem

    Dobrý deň,
    závisí od toho ako má lekár postavenú zmluvu s poiťovňou. Vo všeobecnosti ale poisťovňa prepláca len veľmi málo (napr.počas celého tehotenstva len 3 ultrazvukové vyšetrenia, na druhej strane je lekár povinný si ultrazvukový prístroj zakúpiť sám aby mohol poskytnúť kvalitnú zdravotnú starostlivosť, preto zväčša poplatky spojené s ultrazvukovým vyšetrením idú na splatenie samotného prístroja.