• Je môj hormonálny profil v poriadku?

    Rada by som sa poradila či sú výsledky môjho hormonálnej profilu v poriadku, odber bol v 5. deň menštruácie nalačno. Trápi ma alopecia.
    S-TSH 3,56
    *S-fT4 14,40
    S-DHEAS 6,94
    *S-TST 1.44
    S-fTST 8.90
    S-SHBG 10.90 mínus
    FAI 13.21 plus
    *S-PROG 0.39
    S-PRL 21.6

    Trápia ma najmä hodnoty FAI a SHBG.
    Ďakujem

    Dobrý deň, jedná sa u Vás po poruchu v produkcii hormónov. S-DHEAS máte zvýšené, norma je cca do 3,35. Index voľného testosterónu (FAI) máte tiež zvýšený a hodnota SHBG (globulínu viažuceho pohlavné hormóny) je znížená. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, nálezy, okolnosti, ani ďalšie výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, ako aj okolnosti a ďalšie nálezy a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.