• Antikoncepcia

    Dobrý deň, áno napísala som to divné ????ja som tu antikoncepciu Karhla zobrala 15.6.omylom nemala som vtedy menštruáciu a ona sa má používať začať až v prvý deň menštruácie .No Karhla je moja nová antikoncepcia,čo mi ju len predpísal práve teraz v júni a ako som ju v sobotu z lekárne vyzdvihla,tak som si ju omylom dala,tak som to písala p.gynekologovi a on mi nato predpísal norethison, že tá jedna tá jedna tableta mi môže rozhádzať menzes od 19.6 som začala užívať norethison,ako mi kázal gynekológ od štvrtka 20.6 som začala mať krvavý výtok no a od piatka 21.6je krvácanie,ale také divné skôr len na papieri a na vlozke minimum, keď som gynekológovi hovorila po telefóne, že mám zrejme menzes ,tak mi hovoril,že to menzes nebude no krvácanie,ešte pokračuje kázal, že ak sa dostaví menzes tak si mám dať na treti až štvrtý deň menštruácie antikoncepciu.Tu som si dala včera,čo vychádzalo od piatku do večera 5 dní lebo mne to prišlo ,ako menzes aj ,keď divný.No napadlo ma, že či to nemôže byť aj implatačne krvácanie.Ale dva týždne dozadu mi vyšiel test negatívny .Ešte napíšem,že menštruácia mi prišla o dva dni prv.

    Dobrý deň, jedna tabletka hormonálnej antikoncepcie Vám cyklus nerozhádže, skôr Norethisteron. Vhodnejšie bolo postupovať tak, že ste mali počkať na prvý deň menštruácie a pokračovať v blistri. Aj keby ste užili iba 20 tabliet namiesto 21, mali by ste síce o deň kratší cyklus, ale boli by ste chránená. Teraz je to už jedno. Ak ste začali s užívaním hormonálnej antikoncepcie, pokračujte v jej pravidelnom a správnom užívaní, no prvých 7 dní sa chráňte aj doplnkovo. Špinenie sa aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu môže vyskytovať. Odsledujte si to.