• KARHLA,ELLA ONE A ONESKORENA MENSTRUACIA

    Dobry den.Minuly mesiac som zacala brat antikoncepciu Karhla.Zacala som ju brat 4den menstruacie.
    Piaty den uzivania do mna priatel omylom ejakuloval.Este v ten den som si vzala nudzovu antiioncepciu Ella one.
    Momentálne mám tyzden pauzy a cakam menstruaciu ale zatial 4 den neprisla.Je mozne ze menstruacia vobec nepride? Je mozna tehotnost? Alebo sa mi nejak poplietok cyklus? Mam zacat brat v pondelok novy blister? Dakujem za info

    Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia sa štandardne začína užívať v prvý deň menštruácie. Ak sa začne s užívaním neskôr, posunie sa Vám cyklus o toľko dní, o koľko neskôr začnete s užívaním. Rovnako tak je potrebné sa vtedy chrániť aj doplnkovo minimálne prvých 7 až 10 dní užívania. Ak ste užili tabletku núdzovej antikoncepcie včas, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Ku krvácaniu zo spádu hormónov počas sedemdňovej pauzy nemusí prísť. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie podľa plánu.