• Meškajúce menštruácia

    Dobrý deň.
    Chcela som sa opýtať, pretože si nie som istá, v týchto dňoch som mala dostať menštruáciu. Väčšinou ju dostanem včas občas príde skôr max jeden deň neskôr ale dnes sa nedostavila. Mám príznaky ako pred menštruáciou. Minulý mesiac sme s priateľom malý pohlavný styk ale chránený, kondom som skontrolovala. Následne priateľ to chcel spraviť prstami a mne vtedy napadlo či na nich nemohol niečo mať. Iked som bola pred tým preč pár minút a on tvrdil, že mal v rukách aj telefón a že na rukách by nemal mať nič. Taktiež som bola vo veľkom strese, veľa krát som si poplakala a podobne kvôli skúškam. A taktiež som výrazne za posledny rok pribrala na váhe. Ale doteraz bola menstruacia v poriadku. Je možné, žeby mi menštruácia meškala kvôli tomu?? Alebo sa mám obávať ? Pripadne aké meškanie menštruácie sa dá považovať za “ normálne”

    Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete, ani za daných opisovaných okolností. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, či okolností. Ak máte stresovejšie obdobie, môže to byť tým. Stres je najčastejším dôvodom meškania menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.