Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Skora menstruacia

  , Autor: Deniska10

  Dobrý deň Pan doktor. Chcela by som sa opýtať menštruáciu som mala 5.10 a druhu 27.10 medzi tým som mala styk s manželom. Ide o to ze ta posledná menstruacia bola taka iná hnacka,pocity plnosti brucha ak som niečo zjedla pocítila som to ako by som zjedla kameň, nevolnost ktorá trvala 6 dni nikdy sa mi to nestalo až teraz... Robila som si dnes test je negatívny... Len to ze žiadne choroby aspoň o nich neviem nemám...co to môže byť...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, jednou z možností je aj biochemické tehotenstvo, či skorý potrat, prípadne sa aj pretrvávajúce počínajúce tehotenstvo nedá vylúčiť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Skorá menštruácia a euthyrox

  , Autor: ZuzulienkaG

  Dobrý deň,
  vždy som mala pravidelný cyklus 28 dní na deň presne, no od 15.6.21 beriem euthyrox na štítnu žľazu, v mesiaci 06, 07,08 som dostala menštruáciu normálne na 28 deň, avšak v mesiaci 09 mi prišla menštruácia už na 19.den. Bola som na gynekologickom vyšetrení všetko v norme pár dní pred spomínanou menštruáciou. A tak isto som si dala zobrať krv na hodnoty TSH ktoré mi klesli z 2,36 na 0,237 co už značí zníženie. Lieky euthyrox mi dali pretože sa snažíme otehotniet(nedarí sa). Teraz mam po každom styku krvácanie tak cca po pár hodinách alebo po 4-5dnoch. Neviete mi prosím poradiť či by to mohlo byt nesprávnym dávkovaním hormónu euthyrox. Doteraz som mala menstruaciu úplne presnú a nikdy som nemala ovulacne krvácanie. Mala by som kontaktovať endokrinologa a znova ísť na vyšetrenie ku gynekológovi nech mi spraví ja neviem hormonálny profil?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže to byť spôsobené hormonálnou nerovnováhou navodenou užívaním hormónov štítnej žľazy. Vhodné je realizovať endokrinologické vyšetrenie a odbery hormónov štítnej žľazy, či nie je potrebné upraviť dávkovanie. Ak sa snažíte otehotnieť a zatiaľ neúspešne, hormonálny profil je vhodné realizovať tiež.

 • skora menstruacia - trvajuca 1 den

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, s priatelom sme mali nechraneny sex. cca 6 dni na to som si myslela, ze mam menstruaciu - no ta trvala len 1 den.. Ale bola to skora menstruacia, prisla o tyzden skor ako by mala. Mozem byt tehotna? prip. da sa tehotenstva zbavit po tyzdni od pocatia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prípade, že nechcete byť tehotná je nutné zvážiť nejakú formu antikoncepcie, nechránený pohlavný styk nie je bezpečný z hľadiska gravidity. Jednorázové zakrvácanie môže mať aj inú príčinu, mohlo o krvácanie v čase ovulácie." Zbaviť" sa tehotenstva po týždni sa nedá!