Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Slabé krvácanie

  , Autor: natalka450

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ci by som mohla byť tehotná, menštruácia mi meskala 6 dní a teraz mam 2 deň ako slabu menštruáciu vďaka za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení jednoznačne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Spinenie

  , Autor: Macka8891

  Dobry den ,chcela by som sa spytat ,mala som menstruaciu asi styry dni a od vtedy mam slabe krvacanie az spinenue ,uz je to 15 den a vobec to neprechadza

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Bez poznania bližších informácií, okolností a výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: daska-2

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať. Mala som slabú menštruáciu 3 dní a teraz mám bolesti v podbrušku aj na ľavej strane, čo by to mohlo byť? Nemusím sa obávať keď som mala slabú menštruáciu? Antikoncepciu beriem už 3 roky. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je krátke, či slabé krvácanie z vysadenia pomerne časté. K bolestiam sa Vám takto neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvavý výtok

  , Autor: Majka221

  Dobrý den chcela by som sa opýtať. Či je krvavý výtok normálny. Od januara 2021 sa snažíme otehotnieť v mesiaci august mi meškala MS 6 dní test negat. Začala mi MS presne na 6ty deň meškania. Prve 3 dni veľmi slabé krvácanie co je u mňa veľmi neobvyklé. Potom jeden den silné a nasledne dalsie 2 dni slabé. Menstruacia sa skončila 2.10.2021 a dnes to je 5.10.2021 zase slabučko krvacam. Opäť tehu test negat. Je to normalne? P.S mam 0,3mm polip v maternici už niečo cez 1 rok. Na pravidelné kontroli chodim. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Nemusí to byť iba tehotenstvo. Takto bez vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla mi tabletka Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor: Kiqaa

  Dobry deň,
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 14 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie majú vplyv na menštruačný cyklus a môže dôjsť k jeho znepravidelneniu. Špinenie alebo slabé krvácanie v strede cyklu môže byť ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus. Odsledujte si to.

 • Slabá menštruácia

  , Autor: Aneta12

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, menštruačný cyklus nemám pravidelný. Zozačiatku išlo o 28-dňový cyklus, ale pod stresom na vysokej škole sa to začalo meniť na 35-dňový, niekedy 39. Potom znovu na 30-dňový. Menštruácia mi trvá aj celý týždeň a ide celkom o silné krvácanie. Poslednú menštruáciu som mala od 9-15.5. a tento mesiac som dostala 9.6. lenže trvala asi deň-dva a potom išlo o veľmi slabé krvácanie až žiadne. Bola som vystavená stresu, keďže celý jún som mala skúšky. Chcela by som sa opýtať, či to je normálne. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, medzi hlavné patrí stres, čo mohlo spôsobiť znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to.