Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,770 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Dlhy cyklus

  , Autor: Melisa20

  Dobrý deň, mám 18 rokov, ms od 12tich, vždy som mala cyklus pravidelný no posledné mesiace je nepravidelný (od 26-45dnovy) predminulý bol už 60 dňový, u gyn som bola, hormóny v poriadku až na trochu zvýšený prolaktín, to povedala, že uvidí sa po lete, mohlo byt spôsobené stresom zo školy. No mna skôr trápi dlhé spinenie po ms, trvá to aj 2 týždne, hnedý vytok, akokeby sa stále cistim po menstruacii. Ovulacia to nie je, ta vždy príde až po mesiaci a poznám to, kedy príde. Takto mám cely cyklus posunutý. Nález žiadny nenašla, žiadna cysta nič. Neviem čím to môže byt spôsobené, pretože posledný cyklus bol napr 26 dňový, úplne v poriadku. Teraz od mojej poslednej ms -18.7. Stále špiním. Viem, že bez prehliadky sa to ťažko zisťuje, ale nemôže ísť o eróziu na krčku maternice? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Tak, ako ste spomenuli, bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak máte nález na krčku maternice, krvácanie alebo špinenie môže byť spôsobené aj tým, no nemusí. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hysteroskopia

  , Autor: Paulína81

  Zdravím vás. Môj problém je, že sa mi narušil menštruačný cyklus. Asi 4 cykly boli také, že som mala dlhý cyklus 10-15 dní, ale len také slabé špinenie , kde som zaspinila tak jednu intimku. A jeden cyklus normalny. Memeškalo mi to aj 20 dní, potom som mala 2 do mesiaca. Skrátka sa mi to z nejakého dôvodu rozhádzalo. Moja gynekológička povedala že je to hormonmi a odporučila mi hysteroskopiu s kyretážou. Z dôvodu že sa akoby neviem poriadne vyšpiniť. Niečo som o tom čítala, väčšinou sa tento zákrok robí v celkovej narkóze, no dá sa robiť aj lokálnym umrtvenim. Teda mám dve otázky: 1). Je aj iná možnosť ako hesteroskopia? Napríklad liečenie hormónmi alebo liekmi? 2). Pokiaľ je tento zákrok naozaj nevyhnutný, môžem na vlastnú žiadosť odmietnuť narkózu a zákrok mi bude robený s lokalnym umrtvenim?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nepoznám presne všetky okolnosti ani predchádzajúce postupy alebo liečby u Vás, takže sa k otázke pripadajúcich iných možností, ako je napríklad užívanie Duphastonu, neviem vyjadriť. Existuje asi ale nejaký pádny dôvod, že Vám Váš obvodný gynekológ odporučil hysteroskopiu. Aj na našej klinike sa zákrok robí iba v celkovej narkóze, pri zákroku sa totiž nie len pozerá kamerkou do kanálna krčka a dutiny maternice, čo nie je bolestivá časť výkonu, ale odoberá sa aj vzorka sliznice z kanála a dutiny maternice, čo už je pomerne bolestivý úkon, nevyhnutne spojený s celkovou narkózou. Existujú pracoviská jednodňovej chirurgie, ktoré disponujú tenkými hysteroskopmi a výkon robia bez narkózy, pri tomto výkone sa však odoberá len malá vzorka a nerobí sa frakcionovaná kyretáž.