Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pomoc

  , Autor:

  Prosím vás 1 apríla som absolvovala biopsiu krčka maternice. Vždy dostávam menštruáciu 24- 25. Očakávala som to tak aj tento mesiac lenže už 6 deň my mešká. Môže to byť aj z tej biopsie alebo môžem byť tehotná?? Pretože testy mam zatiaľ negatívne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • :/

  , Autor:

  Dobrý večer mam nepravidelnú menštruáciu a niekedy mi aj vynechava tak môj lekár mi vypísal utrogestan 200, brala som to 31.5.2021 a 10 deň mi vysiel na 9.6.2021, chcela by som sa spýtať či je to dobre že sa mi dostavila perióda, 11.6.2021 ale, slabá je perióda, napr idem na malú potrebu, tak na vložke nemám skoro nič, ale keď sa utriem tak na toaletnom papieri mam také slabé ružové. Chcela by som sa informovať či je to dobre. Alebo dačo nieje v poriadku ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, okolnosti, výsledky vyšetrení, ani to, či plánujete otehotnieť alebo celkovo dôvod snahy o úpravu menštruačného cyklu, je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Menštruácia môže mať rôznu intenzitu. Nemusí sa však jednať o nič vážne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky informácie, výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie Vám vie pomôcť.

 • Pomoc s menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň
  Potrebovala by som poradiť ako mám riešiť to že mám bolesti aj všetko ako pri menštruácii ale raz tá krv ide raz nie a aj keď ide tak nevyteká von. Potrebovala by som vedieť či pomáhajú nejaké vitamíny, tabletky. Do teraz som s tým nikdy nemala problém ale teraz zrazu áno a nemôže to byť ani vekom keďže mám 18 rokov.
  Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, som v perimenopauze a trapi ma silne a dlhšie krvacanie,po 3 mesačnom vynechani cyklu, ktore skončilo kyretažou. Vysledok histologie- polypoidna hyúperplazia endometia bez atypii. v tomoto cykle mi lekar nasadil Duphaston, aby mi sliznica maternice nadmerne nenarastla. Lekar mi kazal pouvažovať o operácii, na ktoru nechcem isť, preto hľadam ine riešenie. Chcela som sa opytať, či nie je možne nasdiť HRT liečbu, ktorá by sposobila utlm menštruacie a regres sliznice. Aj duphaston sposobuje regres sliznice?Duphaston mi opäť navodi menštruaciu, no ja by som prijala skor jej ukončenie.Su nejake lieky, ktoré by mi mohli pomocť? ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností, by bolo vhodným riešením zavedenie vnútromaternicového telieska, ktoré by spôsobilo útlm rastu sliznice, ako aj krvácania.

 • Norerhisteron

  , Autor:

  Dobrý deň, mám silné krvacanie, už som vám písala o tom. Od stredy mám menzes,od soboty silnejšie krvácanie. Beriem Desirett, skúšam aj Ascorutin. Čo ak by som si vyskúšala dať aj Norerhisteron, aj keď beriem antikoncepciu? Musím to oznámiť lekárovi? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron za týchto okolností určite neužívajte! Svojvoľne si žiadne lieky neordinujte, môžete si viac uškodiť, ako pomôcť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • MS

  , Autor: lola555511

  Od vcera mam bolesti hlavy, na ktore mj nezaberaju lieky ani dostatok tekutin ani ked sa najem, citim sa ako vo vytahu vkuse a pocit ze sa neudrzim na nohach. Spala som vcera 8 hodin a dnes 7 a pol hodiny, do dnes rana som sa zobudila asi 3x, mam nechut do jedla a naozaj velmi slabe bolesti v podbrusku. Menstruacia mi meska 23 dni, tehotenstvo vylucujem posledny styk bol este minuly rok + PCO. Naposledy mi bolo podobne v oktobri kedy som presla na duphaston kvoly polycystickym vajecnikom, maternici ako pred menopauzou (mam 21 rokov) a vynechavanim menstruacie. Duph. bol na 3 mesiace a teraz 3ti mesiac bez neho sa mi deje toto. Potrebujem radu co dalej. Dakujem za pomoc

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, všetky spomínané ťažkosti nemusia mať gynekologický pôvod. Takto sa Vám neviem bližšie relevantne objektívne vyjadriť. Každopádne je vhodné navštíviť aj Vášho obvodného gynekológa. Pri pretrvávaní bolestí hlavy kontaktujte Vášho obvodného lekára, prípadne vyhľadajte pohotovosť.