Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať som 4 mesiace po pôrode cisárskym rezom.
  Mala som menzes normálne každý mesiac..
  Problém je ten ze v novembri minulého roka som mala nechránený pohla.styk, a bola som deň dva tuším po menzese. V decembri som mala menštruáciu 9 teho.. a 6 dni. A silne krvácanie.. po pôrode som bola na kontrole a povedal mi dr.ze mam cystu.. tak menzes som nedostala tento mesiac.
  Tak sa pýtam.
  Je možné že by to bolo tehotenstvo ? Alebo moze to byt ze kvôli tej cyste mi to meska ? Teraz mam len naliať prsia,žltý vytok bez zápachu nič nebolí nesvrbi... ďakujem za odpoveď..
  Tak moja otázka znie ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je možné, že ak Vám bola zistená funkčná cysta, tak tá má vplyv na meškajúcu menštruáciu. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri nejasnotiach, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menzesu

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor,
  prosím Vás, môže žena ovulovať, ak jej predtým neprišiel menzes a ešte stále mešká?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú, ale jeden môže fungovať bez druhého. Záleží od okolností. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, na 14. deň meškajúcej menštruácie si môžete realizovať tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mešká menzes

  , Autor:

  Dobrý deň ... mám taký problém že som mala dostať včera menštruáciu . Mala som len kŕče a mala som pocit že už už ich dostanem ale nič . Len biely výtok nechapem čo to môže znamenať . A dnes nič necítim žiadne bolesti ani nič. Len mám citlivé prsia a to je všetko . Tehotná by som nemala byť ale urobím si test zajtra . Ešte má trápi že minule som mala menštruáciu ktorá meškala 1 deň a nebola moc bolestivá ako pred tým . Bolo to pre mna trochu divne . Bola by som veľmi rada keby že mi dáte vedieť čo mi je aspoň cca lebo mám strach . Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškanie menštruácie pá dní je pomerne časté a nemusí znamenať žiadny problém. Odsledujte si to. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Dom12

  Dobrý deň, používam antikoncepciu ornibel už cca. 2 roky, menzes mi stále chodieva načas na 2. deň po odstránení krúžku. Nikdy som silnú menštruáciu nemala, a to neni inak ani doteraz. Bolesti, kŕče som mala strašné pokým som nebrala antiku. Teraz sa to už dá vydržať. Avšak už pár mesiacov mám miesto krvácania iba hnedý výtok. Prvý menštruačný deň som zvykla krvácat trošku, a potom sa to zmení na tmavohnedé až čierne. Tehotná byť nemôžem keďže mi to trvá už pár mesiacov možno už aj rok. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z vysadenia vo forme slabého hnedastého výtoku je pomerne časté a normálne. Za predpokladu pravidelnej aplikácie vaginálneho krúžku je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnej aplikácii hormonálnej antikoncepcie.

 • Menopauza

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, chcela by som sa opytať, ako je to s vynechavanim menštruacie pred menopauzou? Posledny menzes bol 28.12, odvtedy som nekrvacala. Asi 2 dni pozorujem iba niekedy pri namahe, alebo pri WC po utreti ružovkasty vytok 1 krat za deň. Mam veľmi citlive bradavky .Môže to byť predzvesť menštruacie? Ako je to s vynechavanim cyklu?Intenzita menštruacii sa bude ku konci znižovať, ? Hodnoty FSH mam 59 a Estrgen 74.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, citlivosť bradaviek môže mať istú súvislosť s blížiacou sa menštruáciou. Čo sa týka vynechávania cyklu, intenzita, ako aj dĺžka cyklu sa môžu znižovať. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, potebovala by som poradiť... S priateľom sme mali od poslednej menštruácie (23.1) sex len jeden krát
  , kvôli môjmu strachu z tehotenstva, k tomu sme použili ochranu (+ aj sa urobil mimo) a este k tomu v tej dobe som nemala mať plodné dni ( sex sme mali okolo 15.2), Menzes mi ale mešká asi 2-3 dni , čo je u mňa občas normálne, že raz za čas dva dni mešká, ale frustruje ma, že ma vôbec nebolia prsia, lebo vždy pred menštruáciou má bolievajú. Som z toho moc v strese, lebo sme s priateľom presvedčení, že sa nič nestalo, a Nerozumiem, prečo je to zrazu takto... Ešte taká jedna malá zaujímavosť, väčšinou svoju ovulaciu cítim(vždy na 14 deň od začatia cyklu), ale tento mesiac som si tú bolesť akosi nevšimla, neviem, či by to mohla mať súvis aj s tým že ak mi meškala ovulácia, začala som aj dosť cvičiť (domáce fitko) a pribrala som konečne po dlhej dobe 2 kilá, lebo viac papám, snažím sa pribrať, čo myslíte mala by som sa niečoho obávať ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný, či ovulačný cyklus má vplyv viacero faktorov, hlavne stres, zmena životného štýlu, životosprávy, zvýšená pohybová aktivita, ... Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná a nemusíte sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.