• Vyvolávačka

    , Autor: denisabuzikova

    Dobrý deň, čaká ma laparoskopia na maternici a menštruácia sa mi posunula a zasahuje do termínu operácie. Dá sa vyvolávačka pichnúť aj pred termínom menštruácie aby sa ciklus posunul na skorší termín ako má byť a môžem ju vôbec dostať ak idem do narkozi? Neovplivni krvné testy? Prípadne, dá sa robiť laparoskopia aj pred ukončením menštruácie ku koncu keď je slabučká? Ďakujem

    Dobrý deň, záleží od druhu, rozsahu operačného výkonu, ako aj diagnózy, pre ktorú budete operovaná. Menštruáciu si teoreticky viete posunúť skôr, rovnako tak niekedy nevadí, ak je operačný výkon robený tesne po skončení menštruácie alebo v posledných dňoch špinenia. Bez poznania bližších okolností sa Vám neviem vyjadriť. Najvhodnejšie je sa informovať v zdravotníckom zariadení, kde budete operovaná.