Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,001 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Vyvolávačka a hnedý výtok

    , Autor: Domi2898

    Dobrý večer. Odjakživa mám problém s menštruáciou- chodí mi extrémne nepravidelne, respektíve viac nechodí ako chodí. Svoju menštruáciu som nemala už vyše roka. No minuly mesiac som mala styk s priateľom a po dvoch týždňoch ma začali bolieť prsia a podbruško a cítila som z ničoho nič nevoľnosti počas dňa ktoré neustupovali, tak som si spravila zopár testov- všetky negatívne. Rozhodla som sa ísť ku gynekológovi. Na sone vyzeralo všetko v poriadku ale povedal že moja sliznica maternice má len 5 mm. Pichol mi vyvolávačku a predpísal Duphaston na udržanie cyklu. Od vyvolávačky už je to týždeň a ja mam len druhy deň hnedé spinenie, no menštruácia nikde. Predtým som vždy do týždňa po vyvolávačke dostala silnú menštruáciu. Neviete kde by mohol byť problém? Je nejaká šanca že som predsa len tehotná? Nevysvetlitelné nevoľnosti mi stále neprechádzajú.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, áno, je možné, že ste tehotná. Za týchto okolností Vám menštruácia nedôjde aj napriek podaniu Agolutinu. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je nutné realizovať odber krvi na beta HCG. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.