• Agolutin a ziadna ms

    , Autor: fragola

    Dobry den pan doktor. Mam taky problem, minuly rok som absolvovala kyret. Po kyretazi mi prisli 3 menstruacie slabsie ako som mavala. Prva bola iba formou spinenia. Stvrta menstruacia sa mi nedostavila vobec, namiesto toho som mala 31dc po utreti na papieri iba zafarbeny vytok. Cyklus som mavala vzdy presny 28-31dc +-1 den... Tehotenske testy negativne. 38dc som bola u svojho gynekologa, urobil mi sono, cysty ani nic podobne nemam a nespominal ani to zeby som mala nieco so sliznicou maternice. Pichil mi agolutin, vraj ms by mala prist uz aj rovnakej intenzity ako som mavala. 7 a 8 den sa dostavilo iba jednorazove spinenie po utreti a nic.. Ja uz tomu nerozumiem. Preco nemam normalnu menstruaciu? Ako sa riesi takyto problem ak nezabrala ani vyvolavacka? Podavaju sa nejake lieky na upravu cyklu? Po agolutine nastane normalne ovulacia? Uz som na kyrete bola ale takyto problem som nemala. Zacinam mat z toho obavy, lebo by sme chceli este jedno dieta. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, nepoznám všetky informácie, ako Váš vek, dôvod kyretáži, ktoré boli robené, ani množstvo podaného Agolutinu. Agolutin je progesterón, používa sa pri nedostatočnej produkcii progesterónu žltým telieskom vaječníka - kedy nie je prítomná ovulácia, k vyvolaniu krvácania a rýchleho odlúčenia sliznice dutiny maternice. Dôležitý je aj hormonálny profil, teda hodnoty jednotlivých pohlavných hormónov, teda aj progesterónu. Príčina môže byť aj mechanická - napr. Ashermanov sy., to by odhalil zákrok vrámci jednodňovej chirurgie - hysteroskopia, kedy by sa kamerkou pozrelo do dutiny maternice, prípadne aj odobrala vzorka sliznice. Keďže nepoznám podstatnú časť informácii, neviem sa objektívne a bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.