Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,791 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • pomoc

    , Autor: monika

    Dobry den.prosim o radu 27.12 som mala nechraneny sex a hned po tom 40minut som uzila tabletku po escapele a 30 mi mala dojst mestruacia a len taky maly fliacik som mala a potom nic.dakujem za radu

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, niekedy aj napriek užitiu Escapelle nemusí dôjsť ku silnému menštruačnému krvácaniu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Problém s menštruáciou

    , Autor: Lienka8

    Dobrý deň. Mám 16 rokov a menší “problém” týkajúci sa menštruácie. 3. Apríla som mala posledný nechránený styk ale dávali sme si veľmi dostatočný pozor, a priateľ sa spravil mimo. Od vtedy mi menštruacia meškala presne 31 dni. Ziadne príznaky tehotenstva som ja sama ani priateľ nepostrehli. Predtým mesiac február a január sme mali tiež nechránený styk ale menštruáciu som dostala pravidelne 2 dni po styku. Dnes je po mojom poslednom styku presne 32 dní, a rano po zobudím som dostala silnú menštruáciu, to čo k tomu patrí -bolesti brucha, hlavy. No po pol dni sa mi krvácanie ako keby zastavilo, alebo spomalilo. Prúd je o veľa menší než na začiatku dňa. Neviete co by to mohlo byt ? Pripadne by ste mi vedeli pomôcť ? Tehotenské testy sme kúpili tiež, no ešte som si ich nerobila. Ďakujem Vám vopred za otázku.

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, aj napriek spomínaným okolnostiam tehotenstvo u Vás nie je vylúčené. Tehotenské testy si môžete urobiť, ale aj napriek tomu odporúčam návštevu obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi ako aj USG jednoznačne vylúči prípadné tehotenstvo ako aj určí ďalší postup.

  • Ketanol - vedľajší účinok: neplodnosť

    , Autor: Mária

    Dobrý deň,
    Chcem sa spýtať na liek KETONAL. Je možné stať sa z neho neplodnou? Mávam totiž veľké bolesti v prvý deň menštruácie a obvodná doktorka mi predpísala tieto tabletky, no dočítala som sa o tomto vedľajšom účinku a preto zvažujem jeho užívanie.
    Mate prosím nejakú radu, čo šetrnejšie by mohlo pri bolestiach pomôcť? (okrem HAK)
    Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, neviem si reálne predstaviť, koľko tabliet by ste museli užiť, aby sa aj reálne neplodnosť prejavila. Je veľa ľudí, ktorí užívajú Ketonal. Dlhodobo však Ketonal neodporúčam užívať, ale raz do mesiaca si myslím, že vplyv mať nebude. Ak Vám nezaberá Paralen alebo Novalgin, nepoznám vhodnejšiu liečbu. Prípadne si Váš stav odsledujte a vpripade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Menstruacia po týždni

    , Autor: Lucinka

    Dobry deň , mávam posledné mesiace problem s menstraciou byvam v zahraničí už dva roky no keďže tu nemám dobrého lekara by som sa chcela opýtať vás .. posledné štyri mesiace konkrétnejšie som dostávala menštruáciu o dva týždne skôr , mala som dosť stresu tak som myslela že to bude dôvod , no teraz sa mi to upravilo spat , mávala som menštruáciu normálne každé štyri týždne , no znova dá to nejako zvrtlo a mám menštruáciu už dá sa povedat krvácanie po týždni , môžete mi dať nejakú pomoc čo robiť? Či je to niečo vážnejšie ? Mávala som problem s cystami , mala by som vyhľadať lepšieho lekara ? Mala som bolesti už po menstruacii a aj počas nej skoro každý deň . Budem veľmi rada ak mi odpíšete , ďakujem , Lucia

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, ťažko sa len na základe Vášho opisu k celej situácii objektívne vyjadriť. Menštruačné krvácanie každý druhý týždeň je pomerne časté. Nemusí sa jednať o nič vážne, ale už len ten samotný fakt Vás musí dosť obmedzovať. Stres je významným faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus, no môžte byť pod vplyvom viacerých faktorov, ktoré môžu takto ovplyvniť častosť menštruačného krvácania. Treba si to odsledovať, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností by som navštívil obvodného gynekológa.

  • Meškanie menštruácie.

    , Autor: Deni

    Dobrý deň,mám taký problém..brala som antykoncepciu asi rok,prestala som ju brať cca v mesiacoch jún-júl minulého roka odvtedy mi vynecháva menzes,od tej doby som ho mala asi tak 3-4 krát teraz naposledy koncom januára,vždy keď mi meškal som bola u gynekológa vždy povie to isté ..ze mám pockat ak nedostanem tak mám prísť na vyvolavaciu inekciu..ale ja inekciu nechcem...mávam aj bolesti brucha v lavo dole..povedal ze s bolestami brucha treba k vseobecnemu doktorovy moja doktorka ma zas posiela ku gynekologovy..bolia ma aj prsia..dnes som si robila test ale vysiel negativny..tak sa chcem opytat po takej dlhej dobe poslednej menstruacie (60 daco dni) by uz mal test ukazat tehotensto ze? A ci sa mi mose stat nieco ak mi menstruacia takto vynechava a je potrebne koli tomu uzit inekcie alebo tabletky..alebo to je "v poriadku" a staci cakat a "spravy sa to samo" ?
    Za odpoved vopred velmi krasne dakujem,priemny den :)

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, niekedy sa po ukončení užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie menštruačný cyklus “rozhádže” a trvá aj rok kým sa upraví, niekedy k spontánnej úprave ani nedôjde a treba zistiť možnú príčinu a následne tomu napomôcť. Injekcia na vyvolanie menštruácie pomôže, niekedy však len dočasne, závisí od príčiny, prečo máte poruchy menštruačného cyklu. Či nie sú prítomné cysty na vaječníkoch, aké sú hladiny hormónov, ... Bolesti v ľavom podbrušku s tým môžu súvisieť. Určite je dôležité aj USG vyšetrenie, ako aj vyšetrenie krvi, aj za účelom vylúčenia možného tehotenstva. 8 týždňové tehotenstvo je jednoznačne viditeľne aj na ultrazvuku, z krvi ako aj z moču zistiteľné uz oveľa škôr. Ak je všetko v poriadku, niektorým ženám aj vyhovuje len občasná menštruácia. Problémom to môže byť, ak ešte žena nemá deti a je v čase plánovania tehotenstva. Nepoznám však všetky okolnosti, ako ani výsledky vyšetrení alebo USG nález, preto sa mi je veľmi ťažko vyjadriť k celej situácii.

  • Menštruácia

    , Autor: Tinuš

    Dobrý deň, mám 25 rokov a od svojich 17 do 23 rokov som brala hormonálnu antikoncepciu KarHla. Od vysadenia HA nikdy nedostanem menzes bez podpory liekov ako je Duphaston.. Mala som ročnú liečbu pomocou Duphastonu kedy mi chodila MS pravidelne... Po ukončení liečby mi neprišla a tak skúsila pani doktorka druhe lieky - estrofem co som brala 28 dní a od 18teho dňa k tomu Duphaston.. To som dostala MS do 4 dní od vysadenia to je 23.2.19 od vtedy opäť nič bez žiadnych podporných hormónov vo forme liekov. Medzi tým má poslala na vyšetrenie inzulinovej rezistencie. Výsledky mi nepotvrdili toto ochorenie, samozrejme odber krvy na hormóny ktoré tiež boli v poriadku. Dnes som bola u doktorky zobrala mi krv na vylúčenie tehotenstva keďže sa s priateľom snažíme o dieťatko už skoro rok. Test som si robila dnes ráno a bol negatívny. Bolo mi robene aj sono kde mi bolo povedané, že na ľavej strane mam dominantný folikul. Zajtra mám prísť pre výsledky no ak budú negatívne nasadí mi opäť Duphaston.. Je podľa Vás normálne keď mám neustále brat umelé hormóny alebo jestvuje nejaké riešenie zistiť príčinu prečo je to takto?! Ďakujem

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie sa niekedy menštruácia nedostaví sama a je nutné ju vyvolávať. Ak je vyšetrenie hormonálneho profilu v poriadku, treba odsledovať ovuláciu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná Váš zdravotný stav ako aj okolnosti.