• krče

    Dobrý deň,

    pred menštruáciu mávam veľké bolesti krížov, brucha(kŕče). Stále beriem iba ibalgin, ktorý mi pomáha, ale viem,že je dosť škodlivý. Pýtala som sa svojho gynekológa, či by mi nemohol niečo predpísať a povedal mi, že ked tak antikoncepciu. Ja ju brať nechcem, tak či by ste mi nevedeli niečo poradiť čo je dobré na tie kŕče a bolesti.Dá sa to kúpiť aj bez predpisu?? .... Ďakujem

    Dobrý deň,
    je vhodné použiť spasmolytikum , napr. buscopan , tiež môžte kombinovať s napr.paralenom, podľa intenzity bolesti,
    tiež zdravá výživa , telesná aktivita, dostatok tekutín a tiež niektoré bylinné čaje priaznivo účinkujú
    o dysmenorei-bolestivej menses a PMS-predmenštruačnom syndróme je veľmi veľa popísané
    samotrejme jke nutné vylúčiť inú závažnú príčinu bolestí, čo však asi už váš gynekológ vylúčil.
    s pozdravom