Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,765 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Meškanie menštruacie

  , Autor: Viktoria1

  Dobry den,Pan doktor som po pôrode rodila som sekciou 30.3. Som mala prvu menštruciu a od vtedy nič…nekojim…tehotna nie som robila som si 2 tehotenske testy jeden ked mi meškala 7 dni a dalši ked mi meškala 14 dni obydva negativne …mam taky priesvitny vytok a od rana mam krče pod brušku a sem tam pocitujem menštruačne krče ale len chvilkami potom to hned prejde neviem čo to može byť
  Dakujem pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin nepravidelného cyklu, či meškania menštruácie môže byť viacero. Takto sa však nedá bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a ich výsledkov určí príčinu a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie, ako aj zapáchajúceho výtoku môže byť viacero. Nevylučujem, že meškanie menštruácie je spôsobené infekciou, ktorej prejavom je zapáchajúci výtok. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám zrealizuje kultivačné vyšetrenie pošvy a na základe nálezov a výsledkov vyšetrení určí ďalší postup.

 • meškanie menštruácie

  , Autor: lalina208

  Dobrý deň,
  dnes je to 9. deň čo mi mešká menštruacia. Minulý mesiac som mala normálne na čas. Od poslednej menštruácie som pohlavný styk nemala. Je aj tak možné, že som tehotná?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste nemali vôbec pohlavný styk, tehotná nemáte byť z čoho. Ak ale nie je vylúčené otehotnenie v predošlé mesiace, môžete si skúsiť realizovať tehotenský test. Predchádzajúca menštruácia nemusela byť menštruácia. Takto sa Vám ale bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor: Radka78

  0
  0,00 €
  Späť na poradne - Gynekológia
  MESKANIE MENSTRUACIE
  Dobry den. 6 aprila som mala naposledy pohl.styk. Partner vsak nevyvrcholil do mna,ale aj tak som si do 55 hodin vzala Escapelle. Po 6 dnoch som zacala krvacat. Bolo to tyzden pred ocakavanou menstruaciou /posledna riadna bola 29. marca/ potom priblizne za 2 tyzdne od toho krvacania po tabletke som mala cca 5 dni hnede spinenie s kuskami sliznice. Tehotensky test som si robila niekolkokrat - vzdy boli negativne a posledny som si robila na 39 den od styku rano a bol tiez negativny. Teraz uz vobec netusim, kedy si mam pocitat dalsiu menstruaciu, nakolko neviem, ci to krvacanie po Escapelle bola mensturacia. Mam uz toto zacat riesit s gynekologom alebo si mam urobit dalsie testy? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Medzi najčastejšie vedľajšie, či nežiadúce účinky núdzovej antikoncepcie patrí znepravidelnenie menstruačného cyklu, ktoré môže trvať aj niekoľko mesiacov. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Samozrejme, pri pretevávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: 0011

  Dobrý deň chcem sa spýtať meška mi menstruácia 15 dní môže to byt z toho že som bolá chora a aj stres mám že som ju nedostala a aj možno som pribrala.
  Naposledy som mala menštruáciu 20.1 a v februári som ju nedostala a už 15 deň mi meška a robila som si aj tt ale vyšli mi negatívne a to som si robila až dnes na 15 deň a styk som nemala ani, lebo sme sa k tomu nedostali takze tehotná nemôžem byť však keď tt sú negatívne a to je už dosť keby som bola tak by som už mala aj nejaké priznaky ...a čo može išt keď tehotenstvo je vylúčene?..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste nemali pohlavný styk, tehotná nebudete a realizovanie tehotenských testov nemá zmysel. Príčin meškania menštruácie môže byť naozaj viacero, od stresu, choroby, zmeny životosprávy, či celkovo životného štýlu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruacie

  , Autor: Viktoria1

  Dobry den pan doktor 22.11.2023 som rodila sekciou mestruacia ešte nedorazila mam to riesit či je to v poriadku?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ešte kojíte, menštruáciu mať nemusíte. Sú ženy, ktoré koja aj 2, či tri roky a nemenštruujú vôbec. Nemusí sa u Vás jednať o žiaden problém. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.