• Menštruácia a GlobiFer

    Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Začala som brať GlobiFer z dôvodu že mám malo železa. Začala som ho brať 4 dni pred plánovanou menštruáciou. Menštruacia mi mešká 9 deň. Môže GlobiFer spôsobiť meškanie menštruácie?. Som 7m po pôrode. Alebo si mám radšej skočiť kúpiť test a očakávať tehotenstvo?

    Dobrý deň, užívanie ferropreparátov nemá vplyv na menštruáciu. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ešte kojíte, môže to byť tým. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.