Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,765 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Meskanie

  , Autor: Dani6

  Dobry den, normalne mam cyklus dlhy 26-32 dni (v priemere 29), momentalne mi meska menzes (36ty den). Nikdy do teraz sa mi to nestalo, tak som si pre istotu urobila test a negativny. Pocas celej doby co som mala mat menstruaciu pocitujem mierne krce v podbrusku ale nie stale, ziadne ine tazkosti nemam. Mozem byt tehotna alebo co ine by za tym mohlo byt?kedy by bol spravny cas na navstevu gynekologa? Dakujem vopred!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie, či celkovo nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Ak je tehotenský test na 36. deň meškania menštruácie negatívny, tehotenstvo nepredpokladám. Je však vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Meškanie

  , Autor: Beneova

  Dobry den chcela by som sa opytat meska mi menstruacia uz 13 den tehotna urcite niesom. V decembri minuleho.roka my zistili monoklonu gamapatiu typu A a chodim kazde 2 mesiavce na odbery k hematologovi hrozi my odber kostnej drene ale to este mi nedali termyn . Je mozne ze to suvisi stym? Ci radsej sa ist dat vysetrit

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Samozrejme, nie vždy je príčinou tehotenstvo. Nevylučujem, že to môže mať súvis aj s hematologickým ochorením. Neviem sa Vám takto k tomu bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie, ako aj zapáchajúceho výtoku môže byť viacero. Nevylučujem, že meškanie menštruácie je spôsobené infekciou, ktorej prejavom je zapáchajúci výtok. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám zrealizuje kultivačné vyšetrenie pošvy a na základe nálezov a výsledkov vyšetrení určí ďalší postup.

 • Meškanie 3 dni

  , Autor: lucik19

  Dobre ráno. Ospravedlňujem sa, že sa opäť pýtam ale nervy mi nedajú pokoj. Dnes je to tretí čo mi mešká menštruácia. Bola som chorá tento mesiac cca 10 dní (užívala som codein, Ibalgin) a pod stresom. Styk som mala vždy len chránený a nikdy nie počas plodných dní či ovulácie. Nejde mi ale do hlavy prečo mi meškajú. Dosť často bývam v strese lebo študujem a nieraz som bola aj prechladnuta, no väčšinou prišli tak na druhý deň
  Tt som si robila pred dvoma dňami a je negatívny. Brucho ma boli, už včera som bola presvedčená o tom že ju dostanem ale nič. Moja gynekologicka má najbližší voľný termín až o tri týždne. koľko je to meškanie ešte bežné? Je niečo voľne dostupné čím by sa dala privolať.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Už len na základe opisu niekoľko. Od užívania spomínaných liekov, celkovo prekonaného ochorenia, stresového obdobia, ... Navyše, za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Spomínané pobolievanie podbruška môže značiť blížiacu sa menštruáciu. Podľa mňa však nie je vôbec dôvod na paniku. Odsledujte si to.

 • meškanie menštruácie

  , Autor: lalina208

  Dobrý deň,
  dnes je to 9. deň čo mi mešká menštruacia. Minulý mesiac som mala normálne na čas. Od poslednej menštruácie som pohlavný styk nemala. Je aj tak možné, že som tehotná?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste nemali vôbec pohlavný styk, tehotná nemáte byť z čoho. Ak ale nie je vylúčené otehotnenie v predošlé mesiace, môžete si skúsiť realizovať tehotenský test. Predchádzajúca menštruácia nemusela byť menštruácia. Takto sa Vám ale bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň, písala som tu pred dvoma dňami ohľadom krvácania po sexe. Dnes som mala dostať menzes a nič. Krvácanie zastavilo (ešte v tú noc). Použivali sme ochranu každý krát. Nezvykne mi ale meškať. Mám preto stresy. Tento mesiac som však mala chrípku brala som lieky (codein a Ibalgin), a ak dosť stresov kvôli skúšam. Preto sa chcem opýtať, aká doba je akceptovatelna pri meškaní, prípadne kedy navštíviť gynekológa. Koľko môže stres a choroba oddialiť menzes.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, najmä stres, choroba, zmena životného štýlu, stravovania, ... Ak ste užívali lieky, boli ste prechladená a máte teraz aj stresovejšie obdobie, menštruácia môže meškať, prípadne môže krvácanie aj vynechať. Je to individuálne. Odsledujte si to. Ak sa menštruácia nedostaví do 14 dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám môže menštruáciu vyvolať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.