• vynechanie menštruácie

    dobrý deň,chcem sa opýtať v októbri som bola na odstránenie polypu z krčka maternice a hneď nato som dostala menštruáciu po mesiaci neprišla ale nechala som to tak keď sa nedostavila ani ďalší mesiac tak som navštívila gynekológa po vyšetrení aj ultrazvukom mi povedal,že mám vyškrabanú maternicu až do svalu a nízku sliznicu tak mi pichol injekciu na vyvolanie ale menštruácia sa nedostavila tak mi dal ďalšiu ale ani tá nezabrala hormóny mám v poriadku a aj štítnu žľazu lebo som mala robené odbery a tehotná tiež niesom.. aký je tam vlastne problém?

    Dobrý deň,
    ide o špecifický syndróm, ktorý súvisí veľmi zjednodušene povedané s tým, že pri kyretáži dôjde k poškodeniu výstelky maternice na čo telo reaguje vytvorením zrastov vnútri maternice. Takáto výstelka maternice nie je schopná menštruácie, nie je schopná vyrásť. Diagnostika Aschermanovho syndrómu je prostredníctvom hysteroskopickej adhesiolýzy - teda počas zákroku hysteroskopie (v celkovej anestéze cez pošvu) sa prítomné zrasty rozrušia. Terapia nie je jednoduchá a v prvom rade je zdĺhavá.