Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,816 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor: _lleni\

  Dobré ráno, pán doktor,

  prosím Vás, chcela by som sa spýtať, čo mám robiť keď mi už šiesty deň mešká menštruácia? Väčšinou ju mám +- o jeden deň posunutú. Neviete o nejakých liekoch ktoré by menštruáciu vedeli privolať? Niekedy mám tlaky v bruchu a myslím si, že čoskoro príde ale nakoniec vôbec nič. Prípadne treba ísť kvôli tomu na vyšetrenie?

  Ďakujem krásne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pre vyvolanie menštruácie je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám po vylúčení tehotenstva, prípadne iných patológii spôsobujúcich meškanie, či vynechanie menštruácie, vie aplikovať injekciu, ktorá vyvolá menštruačné krvácanie.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: JanaI2

  Dobrý deň, počas ovulácie som mala jemne krvácanie, ktoré sa zmenilo na tmavohnedý výtok ( 2 dni), pričom sa mi to stalo prvý krat, očakávala som menštruáciu ale cyklus mi neprisiel a momentálne mešká už 10 dní a teraz mám biely, nie silný výtok, chcela by som sa opýtať co by mohlo byť príčinou, tehotenstvo neprichádza do úvahy… začala som aktívne cvičiť so záťažou, len však nejaké 2 týždene tak neviem či by toto mohlo až do takej miery ovplyvniť cyklus. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie tmavohnedým fluórom uprostred cyklu mohlo byť naozaj ovulačné špinenie. Nie je to nič výnimočné. U niektorých žien k tomu dochádza pravidelne, niekedy aj každý mesiac. Čo sa týka meškajúcej menštruácie, príčin môže byť samozrejme viacero. Ak ste nemali pohlavný styk, tehotná logicky nebudete. Ak ste však začali aktívnejšie cvičiť, mohlo to mať vplyv na menštruačný cyklus a mohlo to spôsobiť meškanie menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Anetuska12344

  Dobrý den chcem sa opýtať už 5 dní mi mešká menštruácia a dnes ráno som mala.bolesti pri cikani mislim že mám zápal v moci môže to byť stoho ze mi mešká ? Lebo je šanca že som aj tehotná a nwm si čo misliet

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Samozrejme zápal môže spôsobiť meškanie menštruácie. Rovnako tak sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo, ak ste mali nechránený pohlavný styk. Odporúčam zvýšiť pitný režim na aspoň 2 litre tekutín denne, pite urologický čaj. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára, ktorý Vás eventuálne odošle na urológiu. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie a výtok

  , Autor: dadi

  Dobrý deň. Minulý mesiac mi meškala menštruácia dostala som az na 38dc bola dosť bolestivá a veľké kusy, vtedy som aj na gyn bola vsetko ok. Tento mesiac mi znovu mešká, dnes som už 38dc a stale nič, test negatívny, ale to viem ze urcite tehu nemôžem byť. Antiku neberiem ani ziadne iné lieky. Chorá som nebola ani nepamätam. Ale zas som aj na sebe spozorovala silnejší vytok, raz je biely husty a potom žltkastý hlienový , no nič ma nesvrbí a ani nepáli, robila som si 5 dní vyplachy rosalginom, ale nemyslim si, ze by sa to zlepšilo. Ďakujem za skoru odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zmien menštruačného cyklu môže byť viacero. Nepoznám síce žiadne bližšie informácie, ani vek, ale predpokladám hormonálnu príčinu. Čo sa týka spomínaných výtokov, nemusia byť patologické. Skúsiť si môžete realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Časté vaginálne výplachy nie sú úplne ideálne, výplachom si spláchnete aj dobré baktérie z pošvy a dôjde k poruche vaginalnej mikroflóry. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať okrem štandardných výterov aj rozšírené výtery z krčka maternice a na základe výsledkov určí ďalší postup.

 • 2 krát po sebe meškanie menštruácie

  , Autor: _lleni\

  Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa spýtať, minulý mesiac mi menštruácia meškala 7 dní, pred ňou som mala nechránený pohlavný styk. Menštruácia mi potom prišla takže som to neriešila. Teraz mi menštruácia opäť mešká (zatiaľ 5 dní) zle mi nebýva. Je tu možnosť tehotenstva alebo nejakej choroby? Ku svojej gynekologičke idem až o dva týždne takže by som chcela vedieť aspoň takýto názor???????? Ďakujem krásne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Je možné, že sa Vám znepravidelnil cyklus. Ak sa snažíte otehotnieť, odporúčam praktizovať nechránený pohlavný styk 2 až 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie. Ak sa Vám aj napriek tomu nepodarí otehotnieť do pol roka až roka, bude potrebné to riešiť. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Jednou z možností oneskorenej menštruácie je aj biochemické tehotenstvo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Alic11

  Dobrý deň, mala by som otázku. 29.03.2023 som skončila poslednú menštruáciu. V apríli som brala dvoje antibiotiká kvôli chorobe dutín. Najprv fromilid a potom suprax. Mešká mi menstruacia 9 dni. Robila som sk aj test 7 deň meškajúcej menštruácie a je negatívny a aj dnes 9 deň a tiež je negatívny. Myslite si že mohla by mi meškať menstruacia kvôli liekom, alebo to môže byt tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Fromilid ovplyvňuje účinok hormonálnej antikoncepcie a preto bolo potrebné sa chrániť aj doplnkovo (používať kondóm) počas celého užívania antibiotík, ako aj aspoň 7 dní po doužívaní. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Keďže však užívate hormonálnu antikoncepciu, o menštruáciu v pravom slova zmysel sa u Vás nejedná. Ide o krvácanie zo spádu hormónov, ktoré sa aj za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nemusí dostaviť. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.