• Ureaplazma

    , Autor: 1Petra2

    Dobrý deň. U gynekológa mi bola zistená ureaplazma a dostala som silné antibiotika doxyhexal 200 , po dobu 3 týždňov , prvých 5 dní dokonca 2tbl každých 12hod. Potom už len jedna za deň. Lieči sa aj partner. Po akýchkoľvek antibiotikách mávam často hrozný diskomfort. Samozrejme kúpila som si probiotika floraliv ktoré dávam 2hod od antibiotík. Chcem sa spýtať či si môžem v lekárni kúpiť aj nejaké probiotika na vkladanie , napr. Gynella probiotika? Chcem zabrániť ďalšiemu problému ktorý isto príde po liečbe antibiotikami. Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň, áno, vhodné je si počas antibiotickej liečby aplikovať vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním, počas celej dĺžky liečby, ako aj aspoň týždeň po skončení liečby.