Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,339 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vaginálna mykóza

  , Autor: Mooly

  Dobrý deň, za posledné dva týždne ma trápi vaginálna mykóza začala som s liečbou lactofeel ktoru som po 2 dňoch zlepšennia ukončila, no kykoza sa mi asi po tyždni vrátila spať.Moja gynekologička mi po telefóne predpisala polygynax no ja sa ho bojim užiť keďže som ešte nedostala menštruaciu, je tam možnosť žeby som mohla byť tehotna, a v pribalovom letaku piše že tehotné ženy nesmu uživat tak som si kupila canesten, po koľkych tabletkach môže začať učinkovať? Mam svrbenie a bolesti v podbrušku. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhšie trvajúcich ťažkostiach je vhodné gynekologické vyšetrenie. Ordinácie cez telefón nie sú pri pretrvávaní ťažkostí vhodné. Kúra vaginálnymi probiotikami má byť aspoň 10 dňová. Účinok Canestenu by sa mal dostaviť do niekoľkých dní. V prípade pretrvávania ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Vaginalna mykoza

  , Autor: ladvinka

  Dobrý večer. Pan doktor prosím vás už som bezmocná. Trápia ma neustále sa opakujúce mykozy, každý druhý tretí mesiac sa mibto vracia. Pomáha mi klotrimazol ale len na mesiac a potom si musím dať gynazol,ten mi pomôže na dva mesiace. Viete mi poradiť ako by som sa toho zbavila? Manžel sa vždy prelieci so mnou. Videla som na fb niake vitamíny her biotic carnium botanicals. Že sú na to. Nemáte niake recenzie na to? Ďakujem pekný večer prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, so spomínaným preparátom nemám žiadne skúsenosti. Pri opakujúcich sa vaginálnych infekciách odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám okrem základného kultivačného vyšetrenia vie zrealizovať aj rozšírené mikrobiologické vyšetrenie. Pravidelné, aspoň desaťdňové, kúry vaginálnymi probiotikami však vrelo odporúčam.

 • Mykoza v tehotenstve

  , Autor: Ada123

  Dobrý deň,

  Chcem sa opýtať, čo na podporu imunity, som v 21tt a vrátila sa mi vaginalna mykoza po mesiaci znova, takztiez aj na nohe ako lyšaj, to sa mi hneď zapálilo ako ma začalo trápiť zo spodu no a v neposlednom rade mám aj kútiky na ústach, chcela by som niečo na podporou imunity po vyliečení ako prevenciu, čo by ste mi odporučili ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, čo sa týka vaginálnej mykózy, je vhodné realizovať výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie, či nie je okrem candidy prítomná aj bakteriálna infekcia, ktorú by bolo potrebné preliečiť kombinovanými antibioticko-antimykotickými preparátmi. Následne je dôležitá obnova vaginálnej mikroflóry aplikáciou vaginálnych probiotík. Existuje množstvo tehotenských vitamínov a doplnkov výživy. Aj napriek tomu, že ste tehotná, ak máte celkovo problém s imunitou, zvážil by som konzultáciu u imunológa, ktorý by Vám vedel poradiť, čo sa týka imunity, lepšie.

 • mykóza

  , Autor: 63315

  Dobrý deň, s manželom sa snažíme už pol roka o druhé bábätko, no zatiaľ sa nám nedarí. Do menzesu mám ešte týždeň, testovať je ešte skoro... začala má trápiť vaginalna mykóza, výtok. V lekárni mi poradili tabletky Clotrimazol Al 200. Moja otázka, možno blbá....ale ak by sa nám tento mesiac pošťastilo, ublížila by som plodu použitím tohto lieku? Vopred dakujem za Vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu lieku u v 1. trimestri tehotenstva. Počas tehotenstva možno vykonať liečbu, no tabletu je nutné zavádzať bez použitia aplikátora. Zárodku neuškodíte, nemusíte sa obávať.

 • Vaginálna mykóza

  , Autor: Kamill

  Dobrý deň , mám doma 2 mesačnú dcérku od pôrodu som nemala menzes ale pred týždňom sa objavil výtok vodovy bez zapachu teraz sa zmenil na bielo žltý hrudkovity bez zápachu použila som 3x rosalgin lebo uz to svrbelo a stipalo a výtok sa akoby znasobil a teraz sú ho obrovské hrudy a stipe a svrbí stále je to začervenane a podrazdene aj zvnútra aj z vonka mala je po očkovaní takže si nemôžem dovoliť ísť teraz k doktorovi keďže plače neustále . Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa všetkého máte vaginálnu mykózu, ktorú už voľnopredajnými prípravkami nepreliečite. Čas zájsť k obvodnému gynekológovi si určite nájdite, nasadí Vám potrebnú liečbu.

 • Neutíchajúca vaginálna mykóza

  , Autor: LucyWasTaken

  Dobrý deň pán doktor. Pred týždňom 24.6. som bola u mojej doktorky s problémom výtoku a nepríjemného, palivého pocitu v pošve. Predpísala mi Clotrimazolum vaginálne tablety aj masť, ktoré som ešte v ten deň aj začala brať. 25.6. som cestovala do USA, kde sa práve aj do polovice Augusta budem teraz nachádzať. Tablety som brala iba 3 dni (formou jedna ráno a jedna večer), masť si nanašam do dnes aj trikrát denne. Dnes je to šiesty deň od začatia liečby a mám pocit ako keby som sa nachádzala znova na začiatku. Počas brania tabliet som pociťovala úľavu, no po dobratí sa symptómy znova vracajú. Doktorka mi predpísala 2 balenia tabliet aj masti a preto teraz neviem, či začať odznova brať tablety (no 6 dňovou formou jedna večer), alebo počkať na menštruáciu (o 7 dní) a v prípade ak symptómy diskomfortu a pálenia nezmiznú, začať s liečbou vaginalnych tabliet odznova. Dopredu ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ťažkosti pretrvávajú, liečbu zopakujte. Po menštruácii si stav odsledujte. Ak budú ťažkosti pretrvávať, bude nutné liečbu zmeniť.