Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
  • Opäť vaginálna mykóza

    , Autor: MiMa997

    Pekný deň, chcela by som sa informovať, dostala som vaginálnu mykózu po intímnom styku s manželom,na druhý deň po styku som začala pociťovať diskomfor vagíny hrudkovity výtok a neskutočne škrabanie,nikdy pred tým som ju nemala, kúpila som si Canesten gyn kombi týždeň som sa liečila, príznaky prešli, prišla menštruácia, posledný deň menštruácie som začala opäť pociťovať diskomfot vagíny,mohla som sa zlé preliečiť? čapík som mala ten na 1den, krém som si dávala 7 dní 3 krát denne, hneď druhý deň keď skončila menštruácia si opäť dávať krém 3x denne a čapík som si objednala s internetovej lekárne,ak sa to zopakuje plánujem ísť k svojmu gynekológovi , len nechápem prečo po týždni a pol od preliečenia sa opäť zopakovala. Vďaka za skorú odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o bakteriálnu vaginózu. Vhodné je si aplikovať preparát aspoň v množstve 3 až 6 vaginálnych tabliet, jedna často nestačí a následne si realizujte aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu vaginálnej mikroflóry. Pri pretrvávaní ťažkostí určite navštívte Vášho obvodného gynekológa.