Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,250 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Duphaston

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý večer mám jednu otázku potrebujem poradiť . Moja gynekologička mi nasadila duphaston od 16 dňa cyklu do 25 2×1 tab denne tabletky som dobrala kvôli nízkej hladine progesterónu , no už 3 deň mám také mierne až bolestivé pichanie v pravom vaječniku neviem čo to , môže byť ak viete niečo o tom tak za každú radu alebo odpoveď budem vďačná posledná ms bola 16.3 . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin pobolievania môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrenia, USG nálezy, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o znak blížiacej sa menštruácie, prípadne pri dlhšom menštruačnom cykle, ak ste teraz v strede cyklu, sa môže jednať aj o ovulačné bolesti. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Cysta

  , Autor: Veronika321

  Dobrý deň mala som 4 laparoskopie a jednu celkovú operáciu kôli cystam.Mam dve deti a 33 rokov.Zase sa mi vrátili cysty bola som u lekára našiel mi 6 CM cystu predpísal mi duphaston a thiamin,stále má poboľuje v bruchu,po menštruácii mám ísť na kontrolu.Vecer po vyšetrení som spinila a na druhý deň už ani kvapka krvi nebola.Mohlo mi to spôsobiť tou cystou to spinenie po vyšetrení? Menštruáciu nemám pravidlenu stále skor dostávam,ale tento krát mi mešká.Brala som 3 mesiace agnucaston kôli pms,ale kôli duphastonu som ich mala vysadiť ,môže sa ťa cysta vstrebať,ale bude nutné ju ísť zasa laparoskopicky odstrániť?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po vaginálnom vyšetrení, či realizácii sterov sa môže vyskytnúť špinenie v deň vyšetrenia, ako aj nasledujúci deň, je to individuálne. Čo sa týka cýst, je dôležité, o aký druh cysty sa jednalo a čo bolo vrámci operácii zistené. Cysta veľkosti 6 cm môže teoreticky prasknúť, je to však málo pravdepodobné. Nepoznám žiadne bližšie informácie, či sa jednalo o endometrióznu cystu, cystadenóm, či zakrvácané žlté teliesko, ... Nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Injekcia

  , Autor: Filomena

  P.doktor dostala som vyvolávaciu na menzes...beriem duphaston kvôli dlhej menzes......menzes mi mešká vyše jedného mesiaca..mám 50 rokou...no zatiaľ menzes nedošiel je to už 8 dní...doktor mi povedal ak mi nepríde mám prísť za 10dni...je nutné v mojom veku dávať vyvolávacku..a môže sa stať že mi proste menzes nepríde jeden mesiac..o výške sliznice ..mi nič nepovedal..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste vo veku, kedy už môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani výsledky vyšetrení a nálezov, takže je ťažké sa objektívne vyjadriť. Menštruácia sa nemusí vyvolávať za každú cenu, je to individuálne a záleží na okolnostiach. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, v prípade ťažkostí alebo nejasností ho kontaktujte.

 • Tabletka po

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň . Prosím vas v oktobri som užila prvýkrát tabletku po.. menzes mi prišiel cca 5 dni po užiti tabletky. Problém nastal pri ďalšom menzese, ktorý neprišiel.. od novembra menzes nikde , v januári som bola u lekára ktorý mi predpísal duphaston lieky .. po ňom mi menzes prišiel .. No tento mesiac je to zasa 3ti deň čo mi meškajú .. môže to byt z tej tabletky ?? Ak áno čo mam robiť aby sa mi konečne dostal cyklus do normálu? Ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia má často vplyv na menštruačný cyklus, aj niekoľko mesiacov od užitia. Je to jeden z najčastejších vedľajších účinkov. Skôr by som u Vás uvažoval o hormonálnej antikoncepcii, počas ktorej by ste boli chránená a nemuseli zbytočne a často užívať núdzovú antikoncepciu a zároveň by sa cyklus upravil. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Duphaston

  , Autor: Filomena

  P.doktor..beriem duphaston 10 dní...ale dostala som menzes po 7 dňoch užívania...na 8 deň ..p.dotor mi povedal ak dostanem počas užívania..tak treba prerušiť branie duphastonu...môžte mi vysvetliť...prečo sa to nemusí dohrať ...ďakujem..beriem ho pol roka ...mam50 rokou...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate Duphaston za účelom spravidelnenia menštruačného cyklu a menštruáciu ste dostali, nie je nutné dobrať zvyšné dve tabletky Duphastonu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach ho kontaktujte.

 • Duphaston

  , Autor: MonkaMon

  Dobrý deň, beriem Duphaston na úpravu cyklu (pôvodne som mala krátky 21 dňový). Teraz beriem 3 mesiac Duph. od 16-25 deň a potom prisla menstruácia. Tento mesiac som začala brat Duph a na 22 deň som dostala silné bolesti a špinila teda predpokladam ze ide o menzes. Je to prosím bežné dostat menzes aj počas užívania? Prípadne, ako pokračovať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, menštruácia sa môže dostaviť aj napriek užívaniu Duphastonu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností ho vyhľadajte.