• histologia

    , Autor: simik1903

    Dobrý deň pan doktor,
    ja som skoro tri tyzdne po kyretazi a dnes mi prisli vysledky z histologie.
    Mohol by ste mi prosim objasniť,čo znamenaju?
    V kyrete z dutinymaternice mikrofragmenty decidualizovaného endometria a hydropicky degenerované avaskulárne choriove klky s oplošteným atrofickým trofoblastom, bez citesterien a trofoblastických inklúzií, fokálne s incipientnou fibrózou.

    Po kyretázi mi zostali určité pozostatky v maternici, ale pan doktor to nazval tekutinou, čo by sa vlastne malo vyplaviť spolu s menštruáciou. Ja som však vela čitala aj o mole. Neznamená moje tehotenstvo molu? Nehrozí mi rakovina alebo niečo podobné, keď mi naďalej nechá zvyšky v maternici? Pichol mi aj pár injekcíí minulý týžden na vypudenie toho, čo tam zostalo, ale mám len hnedé špinenie a občas hrudky. No vlastne už ani to. Tvrdil, že zatial ma ta opatovné čistenie nepošle.
    Bude mi sledovať hcg hormon, dnes mi brali krv. Zevraj ak klesá, tak to bude v poriadku.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, podľa opisu sa o molu nejedná. Samozrejme, aj po výkone zostane v maternici nejaké množstvo krvných zrazenín a sliznice, ktorá by sa však mala z dutiny maternice vyplaviť. Predpokladám, že Vám bol podaný Methergin na stiahnutie maternice a prípadné vypudenie jej obsahu. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorého v prípade nejasností alebo ťažkostí kontaktujte.