• Kyretáž

    Dobrý deň pred15 dňami mi robili urgentnú kyretáž začala som abnormalne krvácať dostala som aj 1x transfuziu a dali mi na uživanie železo a ascorutin,mala som vysokú výstielku maternice. Predtym som už bola v riešení gynekologičkou ktorá ma odosiela na operačne riešenie na onko gyn lebo mam ťažkú dysplaziu krčka,ranku a myom aby sa to doriešilo v jednej operácii a odporúča vybrat maternicu. Mám 43r a 12 r sa liečim na dilatačnú kardiomyopatiu a riedim si krv. Po zakroku mi dali clexane 0,8mg predtym som mala trombex. Včera som začala miwrne krvácať a aj dnes pri močení bolesti v podbrušku také pichanie a vyšla zo mňa malá zrazenina. Moj cyklus je nepravidelny moze to byt uz menstruácia? Čakam na vysledky histologie a potom ma už dr posiela na onkogyn. Mam už panicky strach z krvacania. Preto sa pýtam či sa to stáva po zákroku aj skôr.
    Ďakujem

    Dobrý deň, áno, v niektorých prípadoch môže dôjsť ku krvácaniu aj skôr. Záleží to od diagnóz, nálezov a okolností. Iba na základe opisu sa tiež vzhľadom k diagnózam a ťažkostiam prikláňam k radikálnejšiemj riešeniu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. Rozhodujúca bude asi histológia.