Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Streptococcus agalactiae

  , Autor: Ona

  Dobrý deň. Prosim Vás, už dlhšiu dobu mám hojný, žltý, vodnatý vytok bez zápachu. Vytok ma zalieva aj v noci počas spánku. S doktorom to riešim už pol roka pomaly a stále nič. Všetky stery, cytológia v poriadku až na streptoccocus agalactiae masivne.
  Môj gynekológ mi tvrdí, že streptoccoc výtok nespôsobuje.
  V decembri som bola aj na kyretáž, histologia bola v poriadku. V nemocnici mi zistili útvar na pravom vaječníku, bola som odoslaná na onkogynekologiu. Tam sa lekárom ten útvar moc nepáči, čakám na termin operácie. Onkogynekolog mi povedal, že ten výtok nie je z toho útvaru na vaječníku.
  Už som nešťastná z toho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Streptococcus agalactiae môže spôsobovať žltý výtok. Za normálnych okolností, ak žena nemá ťažkosti, sa preliečovať nemusí. Ak je však v pošve masívne pomnožený a žena má ťažkosti, nie je na škodu ho preliečiť.

Podobné otázky

 • Streptococcus agalactiae

  , Autor: Dadulina

  Dobry den, chcela by som sa opytat ake problemy sposobuje premnozenie streptococca agalactiae v posve? A ci moze sposobit aj dlhodobe palenie a svrbenie pyskov ohanbia, ich zacervenanie a opuch a ci je potrebne ho liecit Antiobiotikami alebo je aj ina moznost? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Streptococcus agalactiae Vám nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti a naopak môže spôsobiť aj Vami opisované ťažkosti. Na základe citlivosti sa nasadí vhodná lokálna antibiotická liečba. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Klebsiella

  , Autor: Tjtj

  Dobry den,chcela by som sa opytat,snazime sa o dieta,ale v maji mi zistili bakteriu v nose,na kt. som brala antibiotika summamed a odvtedy som mala problem s kvasinkami,nasledne v septembri mi zistili v posve ecoli,preliecili ma macmirror, vo februari znova ecoli,znova nasadeny macmirror a dva dni po dobrati lieciva nasli vo vytere klebsiella pneumoniae,streptococcus agalactiae a enterococcus faecalis.gynekolog mi nasadil antibiotika ciprofloxacin,ale ja sa bojim,ze sa z toho uz vobec nedostanem,ak budem brat este teraz znova antibiotika. Chcela by som vediet aj iny nazor,ci je mozne sa vyhnut antibiotikam, a ci by mi pomohli lactobacily ako gynimum,gyntima popripade znova macmirror alebo ine vaginalne tablety?Na klebsiellu a enterococcus sa mi vyraba autovakcina. Dakujem krasne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite po opakovanom preliečení antibiotikami odporúčam realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, aspoň 10 dní. Vaginálne probiotiká si viete zavádzať aj počas antibiotickej liečby, ak ste dostali antibiotiká v tabletkovej forme. Opakovaným užívaním antibiotík došlo k porušeniu vaginálnej mikroflóry, takže infekcii sa v pošve darí.

 • Streotococcus

  , Autor: Ona

  Dobrý deň. Prosím Vás, na kultivacii mi vyšiel streptococcus agalactiae masivne. Mám strašný výtok, žltý, vodnaty, vo veľkom množstve. Musím nosiť stále vložku, vytok ma zalieva. Nemôže to byť spôsobené týmto streptococcim? Lekár to nerieši, že steptococ netreba liečiť.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že máte ťažkosti, je potrebné Streptococcus agalactiae preliečiť.

 • Streptococcus agalactiae

  , Autor: Nykaaaa

  Dobrý deň, písala som vám že u manžela vyšiel streptococcus agalactiae, zistila som ze aj ten môj je streptococcus agalactiae, tak sa chcem teda spýtať, ako som ho mohla získať ja a ci sa mohol potom preniesť na manžela, alebo je skôr pravdepodobne ze som ho dostala ja od manžela? A aká je teda jeho pricina vzniku? Veľmi pekne Vam ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, táto baktéria sa bez klinických príznakov vyskytuje v malom množstve ako súčasť fyziologickej pošvovej flóry. Vzácnejšie sa môže nachádzať aj v horných dýchacích cestách. U dospelých jedincov s dobrým imunitným systémom sa infekcia nerozvinie. Pravdepodobnejšie je, že ho manžel dostal od Vás. Nemusíte sa však znepokojovať. Po preliečení odporúčam realizovať kúry vaginálnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry aspoň dva trikrát ročne.

 • Streptokok

  , Autor: Anallia

  Dobrý deň Pán doktor mam otázku,minuli týždeň som bola u lekára mam necelé tri týždne do pôrodu môj doktor mi vzal steri vraj mam akési streptokoky a poslal ma domou stym ze o 2tyzdne mam prísť na kontrolu uz od víkendu mam bolesti pod bruškom stym ze počasie prejdu pupok mam na dotyk citlivý a hrozne bolesti v oblast ľavej obličky rano som ani spustené nemohla vstať zároveň kŕče v podbrušku, bolesti okolo brucha odisly ale okolo obličky su síce nie uz take sylne ako rano ale su a tazko sa mi pohybuje.Prosim Vas o radu co to môže spôsobovať moc Vam dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že máte nedostatočný príjem tekutín, obličky idú na prázdno a sú zaťažované, tlakom maternice na močovody dochádza k spätnému toku moču do obličiek a to spôsobuje zmeny na obličkách ako aj bolesti. Ak máte pozitívny nález z výteru z pošvy na Streptococcus agalactiae (GBS), pri príjme na pôrodnú sálu budete až do pôrodu dostávať antibiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.