• Macmiror v 8tt

    , Autor: Miška1002

    Dobrý deň, zo steru mi bol zistený streptokok na ktorý mi dr dal macmiror 12ks ale som len na začiatku 8tyzdna a v letáku píšu že by sa to prvé 3mesiace brat nemalo. Aký máte nato prosím názor?

    Dobrý deň, ak máte na mysli pozitivitu na Streptococcus agalactiae, nie je potrebné ho teraz liečiť. Kvôli tomu si nemusíte Macmiror aplikovať. Vedomosť o pozitivite na tohto streptokoka je potrebná hlavne pri pôrode, kedy sa podávajú antibiotiká od príjmu na pôrodnú sálu. Streptococcus agalactiae spôsobuje novorodeneckú sepsu, preto je potrebné antibiotické krytie pri pôrode v prípade pozitivity. Užívanie Macmiroru v tomto týždni by nemalo mať negatívny vplyv na tehotenstvo, vhodnejšia je však jeho aplikácia po 12. týždni tehotenstva.