Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Liečenie

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, mám stále mykozy a nič mi nezaberá, už neviem čo robiť. Vedeli by ste mi odporučiť niečo na liečbu? Poprípade existujú nejaké lieky na úpravu flóry bez kyseliny mliečnej? Mám pochybnosti že vďaka tomu sa mi stále vracia mykoza, vždy po dobratí liekov sa mi to stále vrátilo, zvláštny kyslý zápach a hustý krémový výtok. Po roku a pol bezvýznamného liečenia som stratila aj cit v pošve, pri pohlavnom styku už nič necítim a je mi to veľmi nepríjemné. Prosím poraďte. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o dlhodobo pretrvávajúcu bakteriálnu vaginózu. Nepoznám však žiadne bližšie informácie ohľadom prípadne už užívaných vaginálnych probiotík, alebo realizovaných vyšetrení a ich výsledkov, preto je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Výter z pošvy

  , Autor: Tjtj

  Dobrý deň,

  tak ešte raz, chcela by som sa opýtať na výsledky výteru z pošvy, či to mám riešiť a je potrebné brať lieky, vaginálne tablety, pretože plánujeme ďalšie dieťatko. Opakovane mám zlé výtery, raz e-coli, raz kvasinky po dobraní atb, teraz takéto výsledky, viď dole. doma mám este dalacin krém a macmirror 12 tbl. Neustále používam vaginálne probiotika aj probiotické tampony elle. Už som z toho zúfala, je to neustály kolotoč.
  Výter z pošvy
  *Aeróbna kultivácia, Epitelie.....................ojedinele lactobacillus.................pozit..+
  Leukocyty - PMN.............neprítomné
  stredne masívne Streptococcus agalactiae
  Kultivácia na kvasinky:
  Nález: Negatívny
  Kultivácia na laktobacily:
  Nález: Lactobacillus sp.(vaginalis) produkujúci H2O2
  Kultivácia na G.vaginalis:
  Nález: Negatívny

  Ďakujem krásne za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, všetky opísané baktérie sú bežnou súčasťou pošvy. Pošva je "špinavý" orgán, to znamená, že sa v nej vyskytujú aj baktérie, zlé aj dobré. Ak sa zmení pomer týchto baktérii, teda dôjde k porušeniu rovnováhy a vaginálnej mikroflóry a premnoženiu "zlých" baktérií, problém je na svete. Volá sa to bakteriálna vaginóza. Vplyv na to má aj konzumácia sladkého, návštevy bazénov, kúpalísk, wellness, víriviek, sáun, ... Ak nemáte žiadne ťažkosti, liečba by nebola potrebná, pri plánovaní tehotenstva je však vhodné preliečenie. Aplikovať si môžete vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne aplikovať Macmiror vaginálne globulky večer pred spaním, aspoň osem dní. Následne odporúčam realizovať aspoň desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Mykóza

  , Autor: Meggi7111

  Dobrý deň,
  brala som vaginálne kapsuly na mykózu a taktiež mám krém Fungicidin. Stále cítim pálivú bolesť močení, a to už prešli 3 týždne. Chcem sa spýtať,ako dlho trvá úplne vyliečenie alebo čo mi môžete odporučiť? Taktiež sa chcem spýtať pohlavný styk počas mykóza asi skôr s ochranou (kondómom) alebo vôbec?

  Ďakujem za odpoveď vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výtery. Počas liečby vaginálnej infekcie by mala byť dodržiavaná pohlavná abstinencia. Pri pretrvávaní ťažkostí s močením bude potrebné vyšetriť cievkovaný moč.

 • Vyter a vysledky

  , Autor: Bb92

  Dobry den,

  Chxela by som sa opytat momentalne som v 32tt, tyzden mam problem ze mavam spinenie, nie stale. Raz bolo tiho viac no na pohotovosti nic nezistili akurat ze male je v poriadku a mohla som ist domov, o tyzden sa to opakovalo, kontaktovala som opat moju lekarku, na dalsi den sa zopakovalo spinenie a tak som sla na kontrolu k dr. Vsetko pozrela, vraj je to v poriadku a nevie dosledok spinenia, jedien nejaka bakteria a tak zobrala ster, pre istotu mi predpisala vaginalne tablety jedny na preliecenie a jedny probioticke. Dnes prisli vysledky no neviem ci su dobre ci zle. Aeróbna kultivácia:
  Nález: Corynebacterium sp
  Nález: Lactobacillus sp.
  Kultivácia na kvasinky:
  Nález: Negatívny
  Kultivácia na G.vaginalis:
  Nález: Negatívny

  Strasi ma hlavne ten nalez s bakteriami, su nebezpecne pre babatko? A ako sa to prenasa? Vacsinou som len doma :/

  Dakujem za skoru odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa výsledkov je kultivačný nález negatívny. Vykultivované baktérie sú normálnou súčasťou vaginálnej fluóry. V prípade ťažkostí sa môže nasadiť vaginálna liečba napríklad Polygynaxom, prípadne si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Tým, že je v pošve prítomný aj laktobacilus, by sa mala vaginálna flóra udržať v rovnováhe. Príčin špinenia môže byť viacero, nemusí sa jednať iba o gynekologický problém. Môže sa jednať aj o krv v moči, prípadne z konečníka v prípade napríklad hemoroidov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Opakované problémy, strach z antibiotík

  , Autor: Maleficent69

  Dobrý deň, píšem Vám sem opäť z toho istého dôvodu. Mám neustále infekciu E Coli, urobili mi ďalšie vyšetrenia. Počas menštruácie sa zdá ako keby sa na chvíľu všetko zlepšilo, ale potom po menštruácii mám časté nutkanie na močenie, pálenie. Snažia sa ma liečiť Gynoflorom(+beriem aj iné probiotiká zároveň), ale akoby aj tie už prestávali fungovať. Je to zvláštne, akoby raz hore, raz dole. Moja pani doktorka mi povedala, že ak už toto nebude zaberať, predpíšu mi ďalšie antibiotiká. Problém je, že už som brala 2 antibiotík(polygynax a macmiror) a nepomohli mi, skôr mi stav zostal rovnaký(polygynax) alebo sa ešte zhoršil(macmiror). Tak mám strach z ďalších antibiotík, že sa všetko len zhorší ešte viac. Povedali mi, že tieto baktérie sa ale liečia len takto a hlavne keď je infekcia silná... Úprimne, cítim sa strašne ako pokusný králik a mám strach aby sa to neskončilo úplnou neplodnosťou/inými problémami. Imunitu mám úplne v poriadku, neviem, prečo je s touto infekciu taký problém... Neviete, čo iné by sa dalo urobiť? Či by sa dalo vysadiť nejakú špeciálnu dietu alebo iné lieky? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je prvotná príčina infekcie v močových cestách a E.coli máte aj tam, aj napriek opakovanej vaginálnej liečbe, ak nebol vyšetrený moč a preliečené močové cesty, Vám vaginálna liečba zaberať nebude, respektíve iba nakrátko. u ženy je ústie močovej rúry veľmi blízko pošvovému vchodu a prestup infekcie je veľmi jednoduchý. Vhodné je doplniť urologické vyšetrenie, vyšetrenie cievkovaného moču. Zatiaľ si aplikujte vaginálne probiotiká, ktoré sú voľno predajné. Ak bude potrebné celkové antibiotické preliečenie v tabletkovej forme, počas liečby, ako aj po skončení liečby si aplikujte vaginálne probiotiká, ako aj celkové probiotiká medzi dávkami antibiotík, aby nedošlo aj porušeniu črevnej mikroflóry. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Krvavý výtok

  , Autor: michaelaa

  Dobry deň,
  pred pár dňami som navštívila svojho gynekológa s tým, že som mala bolesti v podbrušku a krvavý výtok. Podľa vyšetrení mi povedal, že nevidí žiadny zapal, výtok a podľa sona sú vaječníky v poriadku. Dal mi tablety Polygynax na preliečenie možného zápalu. Zobrala som zatiaľ 3 tablety avsak krv je stále silnejšia (nie je to menstruacia). Mám tablety prestať užívať? Viete mi poradiť, z coho by tá krv pripadne mohla byt?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak ste v obdobi ovulácie, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak sa po začatí liečby zhoršil stav, s liečbou prestaňte a informujte alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.