• Gynekologicko urologické problémy

    Dobry deň chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi gynekologickym a urologickym, problémom? U Gynekológa mi vychádza jedna baktéria streptokok v posve ale doktorka mi povedala ze to nemusí byť gynekologický problém ale niekde inde Prosím Vás urológ u žien co vyšetruje robí u žien aj nejaké výtery ci stery a vie aj zistiť ci tam nieje tiež nejaká baktéria? O ake baktérie by išlo? Ďakujem pekne.

    Dobrý deň, urológ vie vyšetriť ako cievkovaný moč, tak realizovať aj výter z močovej rúry na kultivačné vyšetrenie. Ak je infekcia aj v močových cestách, nepostačuje lokálne preliečenie od gynekológa, ale je potrebné nasadiť celkové antibiotiká. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, nálezy, informácie a okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.