• Dlhodobe problemy

    , Autor: Becky

    Dobrý deň. Už dlhodobo mám problémy, so svrbením a pobolievaním podbruška a krížov. Liečila som sa už všetkým možným, niečo mi zaberalo, niečo skoro vôbec. Jediné čo mi zabralo na dlhšie bola kúra CANDIVAC-om. Potom som sa ním liečila viac krát ale už nezaberal. Vybrali sme s partnerom aj doxyhexal 20 dní na ureaplasmy. Teraz posledný cyklus som brala gyno pevaryl - ten mi celkom dobre zabral. Po menštruácií sa však problémy vrátili. Divné je, že v kultivácií sa nikdy nepotvrdia kvasinky. Je možné že aj napriek tomu spôsobojú kvasinky môj problém? Ani výtok nemám klasický kvasinkový, je skôr hustý, hlienovitej konzistecie a priesvitný - niekedy s krvou, hlavne po ms. Teraz som zase vybrala 4 tablety canestenu + používam mastičku imacort a dnes sa už cítim oveľa lepšie.

    Dobrý deň, je možné, že sa u Vás jedná o bakteriálnu vaginózu. Opakovaným a častým užívaním systémových antibiotík, či vaginálnych preparátov dochádza k narušeniu prirodzenej vaginálnej mikroflóry. Skúste si realizovať pravidelné kúry vaginálnymi probiotikami na podporu vaginálnej mikroflóry. Vhodné sú aj kontrolné rozšírené kultivačné vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy a ureapalzmy.