• Pálenie vonkajších rodidiel

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, pani doktorka, mám dlhodobé problémy s pálením vonkajších rodidiel a chcela by som sa opýtať, či je podľa Vášho názoru potrebná liečba pri nasledujúcich výsledkoch výteru z vulvy: bunky dlaždicového epitelu +, G-paličky ++, G+koky +, ojedinele leukocyty; staphylococcus koaguláza negatívny, corynebacterium species, enterococcus faecalis. Ak áno, ktorá účinná látka, príp. liek by bol vhodný na preliečenie? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    máte pozitívne gram pozitívne i negatívne baktérie, niektoré z nich sú súčasťou fyziologickej mikroflóry , a ak sa vyskytuj= iné, je vhodné preliečenie
    liečivo zvolí lekár podľa vzhľadu vulvy a výsledku kultivácií
    s pozdravom