• štípanie

    , Autor: dadusena

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Mám dlhodobé problémy v okolí vchodu. Výtoky nemávam žiadne, len ma štípe okolie vchodu, vchod a tesne za ním vo vnútri. Preliečovaná som bola podľa K+C, alebo podľa opisovaných ťažkostí na mykózy. Pred 2 mesiacmi som sa po prvýkrát natrela svojou ordináciou masťou macmiror- complex, čo mi podstatne štípanie zmiernilo na mimimum. Aj napriek tomu, že máme dva mesiace nechránený pohl.styk (plánujeme 2.dieťatko). A štípanie začalo zase. Som zúfalá z toho.Zase nás to vyradí na nejaký čas. Po každom styku používam Gynoflor. Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň prajem,
    vo vašom prípade by bolo vhodné vylúčiť aj prípadnú kontaktnú alergiu, na prádlo, aviváž či hygienické vložky, prípadne ich zmena. Na základe výterov z pošvy by bolo vhodné zistiť množstvo laktobacilov, ako ochrannej flóry v pošve. Vyskúšajte Rosalgin 1x týždenne a Saforel - ide o intímny gel, pre ženy s citlivou pokožkou a sliznicami, ktorý minimalizuje riziko vzniku alergií a zápalov. Veľmi si ho ženy s podobnými problémami chvália. Dostanete v lekárni.