• Streptokok

    , Autor: Anallia

    Dobrý deň Pán doktor mam otázku,minuli týždeň som bola u lekára mam necelé tri týždne do pôrodu môj doktor mi vzal steri vraj mam akési streptokoky a poslal ma domou stym ze o 2tyzdne mam prísť na kontrolu uz od víkendu mam bolesti pod bruškom stym ze počasie prejdu pupok mam na dotyk citlivý a hrozne bolesti v oblast ľavej obličky rano som ani spustené nemohla vstať zároveň kŕče v podbrušku, bolesti okolo brucha odisly ale okolo obličky su síce nie uz take sylne ako rano ale su a tazko sa mi pohybuje.Prosim Vas o radu co to môže spôsobovať moc Vam dakujem.

    Dobrý deň, predpokladám, že máte nedostatočný príjem tekutín, obličky idú na prázdno a sú zaťažované, tlakom maternice na močovody dochádza k spätnému toku moču do obličiek a to spôsobuje zmeny na obličkách ako aj bolesti. Ak máte pozitívny nález z výteru z pošvy na Streptococcus agalactiae (GBS), pri príjme na pôrodnú sálu budete až do pôrodu dostávať antibiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.