Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápaly

  , Autor: Aňa26

  Dobrý večer prajem, ja by som sa chcela informovať...poprosiť o radu. Neustále od 17r mávam časté zápaly v pošve striedavé so zápalom mechúra. Raz jedno raz druhé prípadne niekedy dokonca aj oboje naraz.
  Dali mi dlhodobú liečbu urovaxom neustále antibiotiká, vaginálne čípky...zmenila som aj gynekologičku. No stále sa to opakuje je to každý mesiac niekedy aj 2x do mesiaca :( stále blbý pocit niečo nie dobre. Neviem si už s tým rady a mám pocit že to už nikdy neprejde :( vyskúšala som aj rady od báb vložky tiande a pod. Stále sa to vracia. Mám 26 rokov. Viete mi prosím poradiť, či ste sa s tým stretli prípadne nejaké rady čo ženám pomohlo? Naštudované z internetu mám už všetko hiegienu a pod všetko dodržiavam, bavlnené nohavičky...voľné oblečenie a stále sa to vracia. Ďakujem veľmi pekne za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu, teda porušenie vaginalnej mikroflóry, ktorá sa opakovaným užívaním antibiotík len prehlbuje. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a čo je dôležité, užívajte vaginálne probiotiká, ktoré napomôžu obnoviť vaginálnu mikroflóru.

Podobné otázky

 • Opakované zápaly

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň, opakovane už asi 4 mesiac mám zápaly v pošve, gynekologička mi dala len antibiotiká ktoré mi nerobili dobre väčšinou som mala nežiaduce účinky.
  Tentokrát keď som bola na kontrole my dala Biseptol 480, aby som to doliečila. S mužom sa snažíme o bábätko, a veľa som aj študovala, že Biseptol nie je vhodný pri tehotenstve. Chcela by som sa teda spýtať, že či môžem ten Biseptol, alebo by ste mi vedeli poradiť niečo iné, čo nie je tak škodlivé. Prípadne čo by som si mohla kúpiť, aby sa mi tie zápaly alebo mykozy opakovane nevracali.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba vaginálnych infekcií sa dáva cielene podľa výsledku kultivácie a citlivosti vykultivovanej baktérie, prípadne pri pretrvávaní ťažkostí aj pri negatívnom výsledku základného kultivačného vyšetrenia sa realizujú rozšírené výtery na mikrobiologické vyšetrenia. Počas liečby vaginálnej infekcie nie je vhodné praktizovať pohlavný styk, ani sa pokúšať otehotnieť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.

 • Gynekologicke zapaly

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo mám gynekologické problémy, bolesti v podbrušku, svrbenie, hlienovitý výtok - niekedy aj s krvou. Podstúpila som dve operácie, zobrali mi oba vajickovody a jeden vajecnik kvoli cyste. Moje problemy vsak pretrvavaju, opakovane sa nakazil aj partner. V poslednej kultivacii bola pozitivna e.coli a stafylococcus aureus. Užívala som už betadine, macmirror, rozne masticky a cipky na kvasinky, nic mi nepomohlo. Uzivam aj lactofeel kazdy druhy den. Preliecili sme sa s partnerom aj na ureaplasmy - 20 dní doxyhexal. Viete mi ešte niečo poradiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí, aj napriek preliečeniu, je vhodné realizovať kontrolné stery na mykoplazmy, ureaplazmy, chlamýdie, ako aj na trichomonas vaginalis. Zopakovať sa môže aj štandardné kultivačné vyšetrenie pošvy. Vaginálnych probiotík je na trhu viacero. Vhodné je užívať vaginálne probiotiká denne, aj dlhodobejšie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • reakcia na lieky

  , Autor: Zuz11

  Dobrý deň, už dlhšie pociťujem pálenie hlavne medzi pošvou a ústim močovej trubice. Doktor mi predpísal viacero liekov... vyplach+gynazol, macmiror, imacort. Problém je, že po aplikovaný hocijakého lieku, pociťujem na vonkajšej oblasti genitálii silné pálenie, ktoré neprejde ani za 5, 10 či 15 minút. Poslednú liečbu macmimoru som ani nedobrala. Dlhodobo užívam probiotiká. Len ja pálenie stále mám, môže to byť aj suchosť? Z toho genitálneho pálenia dostávam aj zápaly močových ciest. Z kultivácie moču ani z pošvy mi nič nevyšlo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, otázne je, či sa nejedná o kožné ochorenie v oblasti genitálu a tak je antibakteriálna, či antiinfekčná liečba neúčinná a naopak môže ešte viac prehĺbiť začervenanie a pálenie. Vhodné je potom uvažovať o krátkodobej aplikácii kortikosteroidných mastí. To je však skôr otázka na dermatológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápaly

  , Autor: Marijka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám už tretíkrát po sebe zápal, zo steru mi prvýkrát bol diagnostikovaný streptokok tak isto aj druhýkrát a tretíkrát mi doktor nespravil rozbor ale rovno nasadil fluomizin dal 12 tabliet do posvy, chcem sa spýtať počas liečby som s partnerom mala nechránený pohlavný styk ale len raz, som už 4 deň od užívania, výtoky prestali len palenie po moceni stále pretrváva, je nejaká voľne dostupná masť ktorá by to palenie zmiernila a môže sa kombinovať s fluomizinom? Je problém keď počas liečby mame pohlavný styk? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečby vaginálne infekcie sa nemajú používať tampóny, spermicídy alebo iné vaginálne lieky ani vykonávať vaginálny výplach. Rovnako nie je vhodné v prípade Vášho vaginálneho dyskomfortu mať pohlavný styk, nakoľko môže dôjsť k prenosu infekcie aj na partnera. V prípade Vášho aktívneho intímneho života sexuálny partner má tiež podstúpiť lokálnu liečbu, osobitne v prípade vzniku symptómov, ako je svrbenie a zápal.
  Nie je vhodné kombinovať dva vaginálne preparáty súčasne. Odporúčam pohlavnú abstinenciu, pokračovať v nasadenej liečbe a pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.