• Zapaly posvy pri dlhodobej liecbe Visanne

    Dobry den, mam endometriozu na ureteri a nasadenu dlhodobu liecbu Visanne pocas ktorej je ureter spriechodneny a oblicka sa dalej neposkodzuje. Liecba je ucinna ale po 2 rokoch uzivania zacinam mat chronicke infekcie v posve. Priznaky mam palenie a vytok. Podla gynekologa to vyzera ako mykoza, uzivala som rozne antimykotika, macmiror, mykomax, probiotika, lactofeel, gynoflor a vsetko bez efektu. Kultivacie na bakterie, kvasinky, trichomonas, chlamydie, urea a mykoplazmy mam vsetko opakovane negativne. Moze byt zapal so symptomami pripominajucimi infekciu sposobeny znizenym estrogenom? Ak ano, co mozem este vyskusat na aspon minimalne zlepsenie priznakov palenia? Vysadenie Visanne okamzite zuzuje ureter a blokuje moc v oblicke. Dakujem

    Dobrý deň, medzi menej časté vedľajšie účinky Visanne patria aj kvasinkové infekcie pošvy. Ak sú výslekdy sterov na kultivačné a mikrobiologické vyšetrenia negatívne a teda v pošve nie je žiadna infekcia, ani kvasinková, skúsil by som dlhodobú aplikáciu vaginálnych probiotík. Na trhu je viacero preparátov s obsahom estrogénov, ktoré sa dajú aplikovať lokálne do pošvy, neviem však, či by to prinieslo želaný efekt. Ak je známe presné miesto lokalizácie endometriózneho ložiska na ureteri, časom asi dôjde k potrebe a nutnosti jeho odstránenia. Na trhu je veľmi veľa druhov vaginálnych probiotík na úpravu pošvovej mikroflóry, ktoré by zabránili eventuálne rozvoju kvasinkovej infekcie. Vyskúšal by som niektorý z preparátov napríklad od Gynimun. V lekárni Vám budú vedieť povedať a poradiť.