Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,968 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať. Už druhý deň po pohlavnom styku keď idem na wc mávam krv, vcera som mala krv aj v piatok dnes ráno keď som išla na wc som mala ešte stále a aj hnedý výtok. Čítala som s internetu že to môže byť aj s antikoncepcie. Co to znamená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch užívania, sa špinenie či krvácanie môže vyskytovať prakticky počas celého cyklu. Po pohlavnom styku sa krvácanie tiež môže vyskytovať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvacanie po styku

  , Autor:

  Dobry vecer. Pred 2tyzdnami som mala styk na druhy den mi prisla menstruacia (aspon som si myslela) bol uz cas len zacala dost slabo po 3dnoch sa spustili, no len na 2dni a odvtedy mam stale hnedy vytok a po stolici ide krv. Na jar som s tym bola u dr. Vsetky odbery boi dobre. No nemohol sa pozriet lebo hned to zacalo krvacat. Odporucil mi pauzu na nejaky cas a ze ak sa to bude opakovat bude treba operovat. No bolo to celkom ok az teraz. Uz su to 2tyzdne. Idu sviatky, je tu korona a tak by som vas chcela poprosit ci sa da nieco kupit bez predpisu alebo nejaku radu. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia, ako aj poznania všetkých výsledkov vyšetrení, okolností, či informácií sa Vám neviem bližšie takto objektívne vyjadriť.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, mam 15 rokov. Menštruáciu už mam cca 3-4 roky. Momentálne mi menštruácia mešká viac ako 20 dni. Posledný týždeň mam stále hnedý výtok. Prekáža mi to pretože sa nemôžem kúpať v bazéne a podobne. Poprosila by som vás o radu čo mam robiť aby som nemala ten hnedý výtok alebo kvôli čomu ho mam. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o formu menštruácie, ťažko sa dá takto vyjadriť. Ak ste mali doteraz menštruáciu pravidelnú, príčin, prečo teraz začal cyklus haprovať môže byť viacero. Aj napriek tomu, že menštruujete už niekoľko rokov, môže byť menštruácia vo Vašom veku nepravidelná a v rôznych podobách, aj vo forme špinenia či hnedého výtoku. Odsledujte si to. Môžete si skúsiť dať tampón, aby ste sa vedeli ísť okúpať. Takto Vám však viac pomôcť ani sa bližšie vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 15 rokov a menštruáciu mávam nepravidelne kvôli nízkej váhe, tento mesiac (presnejšie pred tromi dňami) mi začal hnedý výtok, ma v sebe aj hrudky a je taký hlienovitý, myslela som si že to je kvôli tomu že menštruáciu idem dostať lebo mi znovu meškajú už 17 dní. Nepociťujem však žiadne bolesti ako som čítala že hnedý výtok býva pri zápaloch no sú pri ňom aj bolesti, potom som čítala aj že býva pri tehotenstve no sex som ešte nemala. Neviem či je to normálne alebo čo to znamená preto sem píšem, ďakujem za odpoveď ♡.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže byť menštruačný cyklus nepravidelný, nemusí to súvisieť iba s váhou, rovnako tak sa nemusí stále jednať o jasnočervené krvácanie, ale aj o hnedý výtok s prímesou krvi. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však radšej navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať už druhý mesiac mám hnedý vytok mimo menštruácie niekedy slabší niekedy silnejší, nepravidelný s miernymi bolesťami v podbrušku mám pocit že sa objavuje aj mimo plodných dni môže to byt niečo vážne? Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne odpovedať neviem. Nemusí sa jednať o nič vážne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať.Pred par dňami som mala pohlavný vstyk po pol roku.A bolelo ma to.Od vtedy mam hnedy vytok a trošku som krvacala.A pry vstyku ma to boli velmi.Neviete prečo?Vytoky mam vodnate bez zapachu,a trošku svrbenie..a rezanie...Od kedy som snim spala...Mam aj bolesti v podbrušku.Mala by som navštíviť lekara?Ďakujem za vaše vyjadrenia.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Jednou z možných príčin je vaginálna infekcia. Takto Vám na to ale neviem objektívne odpovedať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.