• Žily na prsiach

    , Autor: Deborah

    Dobrý deň,
    na prsiach mám slabo priesvitné žily, na pravom prsníku viac. Je to normálne? Pred 4 mesiacmi som potratila začiatkom 8.tt, mám za sebou niekoľko tehotenstiev a pôrodov, no nikdy som to nevšímala, takže neviem, či som ich niekedy mala alebo sa mi vytvorili. Je pravda, že som úzkostlivá a pozorujem sa.. Môže to byť aj tým, že nadmerne zaťažujem pravú ruku (stranu)? Viete mi povedať, ako vyzerajú žily pri rakovine prsníka? (Či sú nejako vyduté, tmavé, dlhé, je ich viac alebo jedna). Ďakujem za odpovede.

    Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Žľaznaté a žilnaté prsniky sú pomerne časté, nemusíte sa obávať. Keďže som ale nevidel nález, viem sa iba ťažko objektívne vyjadriť. Ak sa Vám niečo nezdá, navštívte Vášho obvodného gynekológa.