• kvasinky

    , Autor: Iba Ja

    Pán doktor, ako dlho je potrebné používat krém canesten, aby sa dostatočne vyhubili kvasinky a nevrátili sa? Už som pár krát mala kvasinky a spravila som zrejme velku chybu, že som nedodržala dobu liečby, len 1-2 dni a ked prestalo svrbenie, aj ja som prestala mastit...asi preto sa mi to často vracia... :(

    Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Rovnako tak je vhodné užívanie vaginálnych probiotík. Canesten je vhodné užívať aspoň 5 dní. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.