• Kultivácie nález

    Dobrý deň, cca pred dvoma týždňami mi boli odobrané kultivácie a predpísané atb macmiror. Pravdepodobne išlo o mykózu, no potrebovala by som prečítať nález, keďže môj doktor mi ho poslal elektronicky a moc sa k tomu nevyjadril. Iba, že nález tam je a a poslal recept. Kultivácie mi boli robené, pretože som prekonala herpes a pociťovala som svrbenie v intímnych oblastiach. Aktuálne sa už cítim v poriadku a mám pocit, že sa všetko vrátilo do ,,normy". Išlo o niečo veľmi vážne podľa tohto nálezu ?
    Aeróbna kultivácia:
    Nález: Escherichia coli

    Kvalitatívna citlivosť:
    Aminopenicilin s inhibito citlivý Cefuroxim citlivý
    Chloramfenikol citlivý Nitrofurantoin citlivý
    Ofloxacin citlivý Trimetoprim+sulfonamid citlivý

    Kultivácia na kvasinky:
    Nález: Candida species

    Ďakujem.

    Dobrý deň, podľa výsledku kultivačného vyšetrenia ste mali zmiešanú bakteriálno-kvasinkovú infekciu. E.coli sa vyskytuje v pošve pomerne často, no nesmie byť premnožená, rovnako tak aj kvasinky Candida. Boli ste adekvátne preliečená. Malo by to byť v poriadku. Odporúčam si teraz realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami.